Biuro Obsługi Turystyki

RELAKS W NIEMIECKIEJ WENECJI

SPREEWALDI WIOSKA GINĄCYCH ZAWODÓW-SKANSEN BARUTHER GLASHUTTE

Polecam jednodniową wycieczkę do Szprewaldu - niezwykłej krainy, której krajobraz od wieków kształtują wody Szprewy. Rzeka tworzy naturalną deltę śródlądową z kilkuset kilometrowym labiryntem dróg wodnych, zaś głównym środkiem lokomocji jest łódź. W trakcie wyjazdu poznamykulturę Serbołużyczan – słowiańskiego narodu o języku bardzo podobnym do jez. polskiego.Doskonałym uzupełnieniem programu będzie wizyta w wiosce ginących zawodów Baruther Glashutte.

Ramowy program:

Godz.7.30 zbiórka i wyjazd ze Szczecina.Ok. godz. 10.15 – przyjazd do Museumsdorf Baruther Glashutte zwiedzanie Muzeum Szkła a następnie spacer po wiosce,gdzie znajdziemy mnóstwo miejsc z możliwością podpatrzenia dawnych zawodów i ew.zakupówe.

Kolejno udamy się do Lubbenau ,gdzie zapraszam na3 godzinny spływ łódkami po labiryncie lasów i kanałów. Ten wyjątkowy rozlewiskowy krajobraz chroniony jest jako Rezerwat Biosfery UNESCO. Wizyta w wiosce Serbołużyczan – Lehde-skansenie, wktórympoznamytradycję i kulturę tego słowiańskiego ludu. Powrót do Lubbenau- spacer po zamkowym parku oraz po miasteczku.Czas wolnyna tradycyjnym bazarze ogórkowym, gdzie można posmakować słynnych szprewaldzkich ogórków, które budzą zachwyt nie tylko w Niemczech.

Warto zajrzeć także do miejscowego browaru,w celu degustacji lokalnego piwa.

Ok godz. 18.30- wyjazd w kierunku Szczecina,planowany przyjazd na ok.21.00-21.15.

Termin: 12 sierpnia 2018/ niedziela

Cena :160 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd komfortowym autokarem z dvd, klimatyzacją, barkiem lub busem z klimatyzacją
  • opieka licencjonowanego pilota wycieczek-przewodnika
  • ubezpieczenie NNW i KL,
  • podatek Vat

Nie zawarte w cenie :bilety wstępu – koszt ok.22 euro/os/ wydatki własne