Biuro Obsługi Turystyki


WROCŁAWSKO- POZNAŃSKI WEEKEND Z JARMARKAMI BOŻONARODZENIOWYMI

Zapraszam Państwa na wyjątkowy weekend.

Tylko u mnie zwiedzanie Wrocławia i Poznania z pobytem na największym i najpiękniejszym Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu i wyjątkowym Poznańskim Betlejem. Dobra zabawa i moc pozytywnych wrażeń gwarantowana.

Ramowy program:

Dzień I 4.12.2021

* godz. 6.oo - zbiórka i wyjazd ze Szczecina, możliwość także z Kamienia Pom, Goleniowa, Gorzowa Wlkp.

Przyjazd do Wrocławia ok. godz. 11.30.Pobyt w tym niezwykłym mieście

zaczniemy od wizyty w Panoramie Racławickiej,która po renowacji zyskała na blasku, ekspozycja została uzupełniona o światło i dźwięk , które potęgują efekt. Koniecznie trzeba to zobaczyć!

Następnie spacer po mieście – zerkniemy na Most Tumski, Wyspę Piasek, dzielnicę Czterech Wyznań ,zakończymy go w Rynku .

Bo tam już czeka na nas Jarmark Bożonarodzeniowy, który właśnie się otworzył po nieoczekiwanie długiej przerwie. Jarmark to bajkowo ozdobiony rynek, jego okolice, oryginalne świąteczne dania oraz napoje, a także mnóstwo innych atrakcji, które przyciągają wrocławian i tysiące gości.

W tym roku jest na nim około 150 wystawców, nie tylko z Polski.M.in klasztor z Białorusi, wystawców z Ameryki Południowej i piękne rękodzieło z Afryki.

Wśród rękodzieła na pewno warto poszukać takiej perełki, jak chociażby podkowa z imieniem wykuta przez kowala, albo ręcznie malowane bombki.

Można też skosztować coś pysznego. Spacerując po Rynku i Placu Solnym, znaleźć będzie można nie tylko aromatyczny grzaniec i słodkie pierniki, ale też specjały, których nie spotka się w żadnym innym miejscu. Pośród smaków i aromatów, znajdziemy wyborne specjały: alzackie podpłomyki flammkuchen, holenderskie i włoskie sery, węgierskie salami, hiszpańskie churros, podlaskie wędliny, dolnośląskie miody, turecką baklavę, a także bajkowe „wrocławskie kamieniczki” w postaci pierników, które znajdziemy w stylowym drewnianym Młynie.

W tym roku nowością jest kuchnia gruzińska .

Na Jarmarku nie brakuje też atrakcji dla dzieci. Wśród nich jest Bajkowy Lasek, w którym da się posłuchać popularnych bajek. Znajdziemy tam także Świąteczny Wiatrak, czy Karuzelę "Rudolf i przyjaciele".

Ok.godz.20.00-przejazd do hotelu. nocleg.

Dzień II 5.12.2021

*godz.8.00-9.00- śniadanie/w formie bufetu/, wykwaterowanie.

Przejazd do stolicy Wielkopolski –Poznania.

Zaczniemy a jakże od krótkiego spaceru- zerkniemy na Wzgórze Przemysława,podziwiać będziemy poznańską farę i zabudowę rynku z jego główną ozdobą – pięknym renesansowym ratuszem z budzącymi zachwyt najmłodszych Koziołkami.

I kolej na rozkoszowanie się ofertą Poznańskiego Betlejem, które w tym roku odbywać się będzie w kilku lokalizacjach, które połączy Betlejemska Bimba,czyli tramwaj nr.24. Plac Wolności, Rynek na Łazarzu oraz City Park,to miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Ale w Poznaniu jest jeszcze jedna atrakcja czynna w okresie przedświątecznym ,na którą warto zwrócić uwagę.

A mianowicie na terenie należącego do Uniwersytetu Przyrodniczego Ogrodu Dendrologicznego można oglądać iluminowaną atrakcję – „Magiczny Las”. Na spacerowiczów czeka multimedialny spacer wśród drzew.

Podczas przechadzki można dowiedzieć się ciekawostek na temat roślin rosnących w ogrodzie. Oprócz blisko kilometrowej ścieżki „Magicznego Lasu” przygotowane zostały także punkty gastronomiczne i dodatkowe świetlne atrakcje dla najmłodszych.

Ok godz. 18.00 ruszymy w kierunku Szczecina. Przyjazd ok. godz.21.30-22.00

Termin:4-5.12.2021

Cena :395 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie :

*transport komfortowym autokarem / klimatyzacja, uchylne siedzenia, dvd, wszelkie opłaty drogowe i parkingowe /, obsługa 2 kierowców,

* 1 nocleg – pokoje 2-3 osobowe z łazienkami ,TV

* wyżywienie -1 x śniadanie / bufetowe/

*opieka licencjonowanego pilota ,

*ubezpieczenie NNW,składka TFP i TFG

*podatek Vat marża

Cena nie zawiera : biletów wstępów/ Panorama Racławicka 50zł/n, 35 zł/u/

Opłaty za system tour –guide-10 zł/os. wydatków własnych.

Wstęp do Magicznego Lasu- 29 zł/ n, 26 zł/u.

Uwaga! Możliwość wykorzystania Bonu Turystycznego!