Biuro Obsługi Turystyki

WŁOSKIE CUDA –TOSKANIA I LIGURIA

Z POBYTEM NA LAZUROWYM WYBRZEŻU

VAL D’ ORCIA -FLORENCJA-SIENA-SAN GIMIGNANO-PIZA-PORTOFINO-CINQUE TERRE -SAN REMO-MONAKO (brak wolnych miejsc)

Najpiękniejsze włoskie krajobrazy, wina o cudownym aromacie, pachnąca ziołami kuchnia, absolutne arcydzieła architektury i sztuki oraz romantyczna atmosfera to tylko kilka powodów ,by wybrać się do Toskanii i Ligurii, a jeżeli do tego dodamy wyjazd na Lazurowe Wybrzeże to zachwytów nie będzie końca. A zatem w drogę :

Ramowy program :

Dzień 1
godz. 4.00- zbiórka i wyjazd ze Szczecina, dzienny przejazd przez Niemcy do Austrii, zakwaterowanie w hotelu w Alpach Tyrolskich. Obiadokolacja. Wieczór wolny. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd przez Austrię do Włoch. Zapraszam na poznanie Toskanii od przejazdu Chiantigianą-krętą drogą , ale jednocześnie najbardziej oddającą klimat Toskanii.

Nie zabraknie wizyty w małych miasteczkach Radda in Chianti, Castelina in Chianti. Przejazd do hotelu w Chianciano Terme. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Nasz pobyt w sercu regionu zaczynamy od przejazdu do Doliny Val D ‘Orcia, będącej najpiękniejszym i zarazem najpopularniejszym miejscem w Toskanii. Położona na południe od Sieny u podnóża wygasłego wulkanu Monte Amiata nad rzeką Orcią, jest bez wątpienia kwintesencją Toskanii. Jej unikatowość na skalę światową doceniono obejmując ochroną UNESCO. Znajdziemy tu wszystko , co jest charakterystyczne dla tego regionu. Łagodne, malownicze wzgórza, pachnące winnice, urokliwe średniowieczne miasteczka, tajemnicze zamki, szpalery cyprysów i kręte wiejskie drogi. Zerkniemy m.in. na Montepulciano, Pienzę, Torrenieri. Przejazd do Sieny-zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich, z zachowanym układem urbanistycznym oraz niezliczoną ilością pięknych budowli.

Z lokalnym przewodnikiem zwiedzimy przepiękną katedrę NMP, obejrzymy słynny Piazza del Campo z Palazzo Pubblico.

Zaś spacer po via di Città ze wspaniałymi pałacami dostarczy kolejnych wrażeń. Czas wolny -kawa itp.

Następnie przejazd do San Gimignano - niezmienionego od średniowiecza miasta prywatnych wież, zwanego "średniowiecznym Manhattanem". Wieże pełniły funkcję obronną, ale były również symbolem zamożności i znaczenia właściciela.

Zwiedzanie: Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna, via San Giovanni ze sklepami sprzedającymi miejscowe wyroby. Produkuje się tutaj doskonałe białe wino Vernaccia o orzechowym posmaku oraz wyborne lody .Czas na degustację.

Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Florencji, spotkanie z przewodnikiem. W programie: Katedra Santa Maria del Fiore z piękną kopułą oraz pobliskie Baptysterium, do którego prowadzą pozłacane Drzwi Raju; spacer po centrum miasta: otoczony pałacami Piazza Signoria, Ponte Vecchio (Most Złotników) – symbol Florencji,Mercato Nuovo z przynoszącym szczęście Il Porcellino – fontanną w kształcie dzika. Wczesnorenesansowa Bazylika San Lorenzo, w której znajdują się groby Medyceuszy; kolorowy targ San Lorenzo.Kościół Santa Maria del Carmine z Kaplicą Brancaccich, w której znajduje się unikalny cykl fresków renesansowego mistrza Masaccio, zwanego „szalonym Tomaszem”. Czas wolny – możliwość zwiedzania słynnej Galerii Ufizzi.

Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 5

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd w kierunku najsłynniejszego fragmentu Riwiery Liguryjskiej czyli Cinque Terre. Dosłownie pięć ziem, a w istocie pięć maleńkich miasteczek, które ze względu na swoje piękno i charakterystyczną architekturę zostały wpisane na listę UNESCO. Monterosso, Vernazza, Riomaggiore, Corniglia , Manarola zachwycają kolorowymi fasadami domów dosłownie przyklejonych do szarej skały, urwiska, zatoczki, plaże, groty a wszystko to od góry otoczone tarasami drzew, gajów oliwnych i winnic. Proponuję kilkugodzinną wyprawę statkiem ,w trakcie której obejrzymy sobie 3 miasteczka schodząc na ląd, spacerując i chłonąc atmosferę.

Start i powrót z La Spezia. Wieczorem przejazd do hotelu w Montecatini Terme. Zakwaterowanie .Obiadokolacja .Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Pizy, miasta o niepowtarzalnym klimacie. Zobaczymy z miejscowym przewodnikiem Campo dei Miracoli (Pole Cudów) i Krzywa Wieża – to jeden z piękniejszych kompleksów architektury średniowiecznej na świecie. Tworzy go katedra , dzwonnica baptysterium, cmentarz Composanto oraz wszystkim znana – Krzywa Wieża o wysokości 56 metrów. Ze względu na wartość historyczną cały kompleks znalazł się na liście UNESCO już w 1987 r. Spacer po starówce, chwila czasu wolnego na deptaku nad rzeką Arno.

A przed nami kolejne włoskie perełki. W tym celu pojedziemy do Rapallo, spacer po kurorcie - z wielką przystanią i pięknym Starym Miastem. Następnie czeka nas cudowny rejs do Portofino- małego raju na ziemi, schowanego w zatoczce, wśród gór porośniętych drzewami oliwnymi i cyprysami. To miejsce przyciąga wszystkich swoim urokiem, jest bardzo lubiane przez celebrytów. Powrót również drogą wodną do Rapallo- a stamtąd przejazd do hotelu na zachodnim wybrzeżu Ligurii. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd na Lazurowe Wybrzeże do Księstwa Monaco. Odwiedzimy najsłynniejsze jego dzielnice–czyli Monaco-Villeoraz Monte Carlo.W programie m.in.Pałac Książęcy wraz Placem Pałacowym, na którym codziennie o 11:55 odbywa się zmiana warty honorowej gwardii księcia, neoromańska katedra Monako (dawny kościół św. Mikołaja). W jej pięknym wnętrzu znajdują się m.in. grobowce książęce (w tym grób księżnej Grace Kelly) oraz kaplica Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny w tym księstwie nie byłyby pełne, gdyby nie wizyta w sławnym neoklasycystycznym Grand Casino de Monte Carlo.

Spacer ulicami Monte Carlo, czas wolny.

Następnie przejazd do San Remo, najsłynniejszego kurortu nad Morzem Liguryjskim, znanego z festiwali, kasyna, gry oraz targów kwiatowych. Spacer po Corso Imperatrice - miejsca z egzotycznymi palmami i zwiedzanie La Pigna – malowniczego, średniowiecznego Starego Miasta.

Późnym popołudniem powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg

Dzień 8

Śniadanie. Dzień wolny - możliwość korzystania z kąpieli morskich i słonecznych. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Austrii. Nasza trasa powiedzie na początek do miejscowości Melide, gdzie zwiedzimy „Swissminiatur”. Jest to park, w którym eksponowane są modele znanych szwajcarskich atrakcji turystycznych w skali 1:25.Następnie przejazd do malowniczo położonego Lugano będącego centralnym punktem szwajcarskiego, włoskojęzycznego regionu Ticino. Uchodzi ono nie tylko za typowo włoskie miasto z atmosferą niemal żywcem przeniesioną z północy Włoch, ale również za miasto pełne zieleni i niezwykłych krajobrazów. Jest idealnym połączeniem szwajcarskiego porządku z włoskim temperamentem. Ulokowane w niecce nad szmaragdowym jeziorem Lugano pomiędzy masywami trzech gór jest doskonałym miejscem na przerwę w podróży. Zerkniemy na historyczne centrum i odwiedzimy park Civico- Ciani. Następnie przejazd do austriackiego Hochenems. Zakwaterowanie. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg.

Dzień 10

Śniadanie, wykwaterowanie . Przejazd przez Austrię i Niemcy do Szczecina. Na trasie przerwa na gorący posiłek /we własnym zakresie/.Przyjazd do Szczecina ok. godz. 22.00

Termin : 26.09-05.10.2023

Cena : 3245zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

*transport komfortowym autokarem /klimatyzacja, uchylne i rozkładane siedzenia, dvd, wc, barek/,parkingi, opłaty drogowe,

Obsługa- 2 doświadczonych kierowców.

*9noclegów w hotelach ***/2 w Austrii,7 we Włoszech /

Do dyspozycji gości : pokoje 2 - osobowe z łazienkami i tv, możliwe dostawki.

* wyżywienie : 9 śniadań: w Austrii – bogate bufetowe, we Włoszech - typowe włoskie wzmocnione, 9 obiadokolacji, we Włoszech - serwowane złożone z: pierwsze danie np. zupa, risotto, makaron, drugie danie-danie mięsne z przystawką, deser lub owoc, woda, w Austrii- 1 bufetowa ,1 serwowane, napoje dodatkowo płatne,

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW,KL,

*opłaty/obowiązkowe/ na TFG i TFP,

*podatek vat marża,

Cena nie zawiera:
* kosztów realizacji programu zwiedzania ok.220-230 euro /system tour guide ,wjazdy do miast tzw. check-pointy, bilety wstępów, taksa klimatyczna, degustacja, usługi przewodnickie, rejsy, /

*wydatków własnych,

Pilot rozlicza się z uczestnikami wycieczki w ostatnim dniu wycieczki!