Biuro Obsługi Turystyki

KOLOROWA WARSZAWA W ZIMOWEJ ODSŁONIE, CZYLI 6. WEEKEND PEŁEN EMOCJI

Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa na wspólne poznawanie Warszawy. Program dedykowany jest zarówno dla tych ,którzy już znają stolicę ,ale i dla tych ,którzy przymierzają się do jej poznania.

Nie zabraknie rzecz jasna uczty kulturalnej ,w postaci wyjścia do teatru.

Ramowy program:

Dzień 1 – piątek 26.01.2024

Godz.5.00 -zbiórka i wyjazd ze Szczecina/ z innych miast na zapytanie/, przejazd do Warszawy na ok.13.00.

Zaczynamy od panoramicznego przejazd przez miasto- Aleje Jerozolimskie, Marszałkowska.

Kolejno spotkanie z przewodnikiem –dziś zwiedzimy słynne nekropolie- w planie Powązki Stare i Wojskowe.

Następnie udamy się na Stare Miasto , które zachwyci wyjątkowymi nowymi iluminacjami miejskiminawiązującymi do lat 50 i 60. Na placu Zamkowym zobaczymy największą w kraju, 27-metrową choinkę .

Multimedialne drzewko zrobione jest z materiałów czerpiących ze źródeł zielonej energii.

Trakt Królewski, Nowy Świat i ulica Świętokrzyskazasypane są tradycyjnymi bombkami, barwnymi sznurami, choinkowymi lampkami i łańcuchami z papieru kolorowego. Na stołecznych chodnikach będziemy mogli oglądać iluminacje reliktów z tamtych lat, w tym saturatorów, wag sklepowych, telefonów, radia i telewizora z wieczorynką. Nie zabraknie także Syrenki – legendarnego samochodu z FSO orazkultowego motocykl Ryś. Spacer w takich okolicznościach z przewodnikiem będzie prawdziwą przyjemnością.

Ok.godz.18.00- przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja .Czas wolny. Nocleg.

Dzień 2 – sobota 27.01.2024

Po doskonałym śniadaniu przejazd do centrum.

Zaczynamy od zwiedzania Narodowego Muzeum Techniki mieszczącego się w gmachu Pałacu Kultury i Nauki.

Nowocześnie zaaranżowane prezentuje zbioryz zakresu m.in. astronomii i fizyki, górnictwa i hutnictwa, informatyki, radiotechniki, transportu a także energetyki.

„W przeszłości leży klucz do przyszłości „– to najważniejszy przekaz wystawy głównej Narodowego Muzeum Techniki zatytułowanej Wkład Polaków w światowe dziedzictwo techniczne i naukowe.

Ciekawa jest także wystawa p.n. Historia transportu – morzem, lądem i powietrzem, prezentująca globalny rozwój technik przemieszczania się człowieka, od zarania dziejów do czasów współczesnych. Składa się z trzech niezależnych części, poświęconych transportowi lądowemu, wodnemu i powietrznemu.

Ponadto w NMT znajdziemy wystawy n.t. komputerów oraz źródeł energii cywilizacji ,czyli paliw kopalnych.

Chętni mogą także wjechać na tara widokowy w PKNiK.

Następnie czas na zwiedzanie kolejnych placówek będących ikonami Warszawy. Mowa rzecz jasna o Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich/ rzecz jasna z przewodnikiem lub audio-guide.

Ok.godz.16.30- powrót do hotelu, chwila na odpoczynek i obiadokolację .

I czas na główną atrakcję – wieczór w teatrze Komedia. „Przyjemność z dostawą” Derka Benfielda to mistrzowsko zagrana, nieprzyzwoicie śmieszna farsa w reżyserii Jerzego Bończaka, świętującego w tej sztuce - w podwójnej roli reżysera i aktora - jubileusz 50lecia pracy scenicznej.

Fabuła: Pomieszane i brakujące pokoje, osobliwi goście, miłosne zawirowania, a w tym wszystkim przekomiczny i nieprzesympatyczny pan Ferris, który próbuje ratować sytuację, raz po raz wpadając w czyjeś objęcia lub w kolejne kłopoty. „Przyjemność z dostawą” (czysta przyjemność!) to nieprzyzwoicie śmieszne perypetie z hotelu Garbate Szczęście w doskonałym aktorskim wykonaniu. W obsadzie: Elżbieta Romanowska, Magdalena Wójcik, Jerzy Bończak, Tomasz Dedek, Michał Piela, Krzysztof Dracz.

Ok. godz. 22.00- powrót dohotelu, czas wolny, nocleg.

Dzień 3 – niedziela-28.01.2024

Śniadanie, wykwaterowanie ok. godz. 9.00.

Dziś zapraszam na emocje sportowe. Udamy się w tym celu na Stadion Narodowy, gdzie z przewodnikiem przejdziemy trasą „Poczuj się jak VIP”.W ramach spaceru zobaczymy: sektor V (sektor VIP dla najważniejszych gości areny), dwie lub trzy najbardziej prestiżowe loże VIP (w zależności od dostępności: Loża Platynowa/Kryształowa/Biała),Biznes Klub, Press Room, strefę biznesu, strefę zawodniczą , szatnię reprezentacji Polski, pomieszczenia odnowy biologicznej, płytę boiska, trybunę dolną, kaplicę wielowyznaniową, punkt widokowy.

Ale to nie koniec naszej wyprawy , w drodze powrotnej zapraszam jeszcze do Karolina, do Centrum Polskiego Folkloru. Z przewodnikiem obejrzymy wystawię stałą ukazującą kulturę ludową Polski, głównie pod względem muzyki, śpiewu, tańca i stroju, przedstawionej w porównaniu ze scenicznym opracowaniem folkloru prezentowanym przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Czym różni się folklor w poszczególnych regionach Polski? Na czym polega stylizacja? Jak od kulis wygląda praca Zespołu? To wszystko w ramach wizyty.

I czas na powrót do Szczecina .Na trasie przerwa na obiad/ płatny indywidualnie/.Planowany przyjazd ok. godz. 22.00-22.30.

Termin : 26-28.01.2024

Cena : 865 zł/s

Świadczenia zawarte w cenie:

*transport komfortowym autokarem – obsługa 2 kierowców,

*zakwaterowanie – 2 noclegi w przyjemnym, wygodnym ** hotelu, pokoje 2 -3 os. z łazienkami i tv,

*wyżywienie ; 2 śniadania w formie bufety ,2obiadokolacje /zupa ,2 danie,napój/,

*opieka licencjonowanego pilota,

*system tour-guide,

*ubezpieczenie NNW i KL, składki TFPi TFG/obligatoryjne.

Nie zawarte w cenie : usługi przewodnickie,bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,wydatki własne.

Koszty :stan na 10.2023- bilety grupowe: Karolin-15 zł, Stadion PGE-25 zł, Narodowe Muzeum Techniki -20 zł,Polin-30 zł , Muzeum Powstania Warszawskiego -25 zł. Teatr -w zależności od miejsca 90-130 zł, usługi przewodnickie ca 30 zł/os/czyli max. 275 zł/os/.Istnieje możliwość wyboru atrakcji ,które Państwa interesują -zgłoszenia przy zapisach.