Biuro Obsługi Turystyki


TOP ATRAKCJE WROCŁAWIA I OKOLIC

ZAMEK KSIĄŻ-ŚWIDNICA-WROCŁAW

Ramowy program :

Dzień 1

godz. 4.30 zbiórka i wyjazd ze Szczecina.

Przejazd na Dolny Śląsk do pod wałbrzyskiego Książa.

To tu znajduje się ciekawie położony i owiany nimbem tajemniczości

zamek rodu Hochbergów.

W ramach zwiedzania zapoznamy się z jego historią.

W pobliżu zamku znajduje się Stado Ogierów z zabytkową stadniną,to unikalne miejsce zwiedzimy zmiejscowym przewodnikiem.

Kolejno przejazd do Świdnicy. Największą atrakcją jest oczywiście przepiękny Kościół Pokoju, ale warto zajrzeć także do imponującej Katedry pw. Św. Stanisława

i św. Wacława. Po doznaniach dla ducha czas na odpoczynek.

Czas wolny np. kawa itp.

Następnie przejazd do stolicy Dolnego Śląska –Wrocławia.

Pobyt w tym fascynującym mieście rozpoczniemy od zwiedzania perełki botanicznej- Ogrodu Japońskiego zlokalizowanego w sąsiedztwie Hali Stulecia , Iglicy, Pergoli i Fontanny Multimedialnej. I właśnie pokaz fontanny z muzyką obejrzymy sobie na zakończenie pobytu w tej części miasta.

Przejazd do centrum- czas wolny na posiłek.

Po aktywnym dniu przejazd do hotelu ok.godz.20.00, zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2

śniadanie,godz.9.00.

Przejazd do centrum Wrocławia. Dla chętnych zwiedzanie rewelacyjnej Panoramy Racławickiej/ udostępnionej po renowacji / - konieczna wcześniejsza rezerwacja.

a następnie w planie zwiedzanie miasta z licencjonowanym przewodnikiem miejskim wg. programu opartego na miejscach znanych i tych ,które warte są uwagi. Ostrów Tumski z Katedrą, Most Tumski, Wyspa Piasek, Ossolineum, Muzeum UW z Oratorium i wieżą matematyczno-fizyczną ,Rynek Główny i parę niespodzianek.

Będziecie zachwyceni! Po zwiedzaniu czas wolny.

Kolejno dla chętnych propozycja odwiedzenia niezwykłego miejsca jakim jest „Kolejkowo” – to atrakcja dla dużych i małych .

Sami o sobie piszą tak:

„W Kolejkowie zabierzemy Cię w podróż przez miniaturowy świat. Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę, atrakcję tętniącą życiem i przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk. Dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego.

Atrakcja Kolejkowo mieści się w najwyższym budynku we Wrocławiu w Sky Tower na I piętrze, ekspozycja liczy 900 metrów kwadratowych. Zobaczyć na niej można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Brzmi obiecująco prawda?

Skoro jesteśmy przy wyjątkowych miejscach we Wrocławiu ,to nie może zabraknąć w nim Hydropolis- wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Wystawa podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia/ konieczna wcześniejsza rezerwacja/.

Powrót do centrum- czas wolny na posiłek.

O godz. 19.30 –powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, godz.9.00- wykwaterowanie. Dzisiejszy dzień przeznaczamy na zwiedzanie słynnego Ogrodu Zoologicznego wraz z nowoczesnym Afrykarium.

Dopełnieniem pobytu będzie zwiedzanie Stadionu Wrocław z przewodnikiem /przede wszystkim dla fanów piłki ,ale i nie tylko.

Ok.godz.15.00 wyjazd z Wrocławia, przyjazd i zakończenie wycieczki ok.godz.20.00-21.00 w Szczecinie.

Termin: 28-30.07.2022/ czwartek-sobota/

Cena: 530 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie :

*transport komfortowym autokarem / klimatyzacja, uchylne siedzenia, dvd, wszelkie opłaty drogowe i parkingowe /2 kierowców,

* 2 noclegi–hotel we Wrocławiu-Ibis Budget Stadion, pokoje 2- os. z łazienkami i tv , klimatyzacją, pokoje 1 os- dopłata 55 zł ,

* wyżywienie -2 x śniadanie/bufet/

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW, opłata na TFG, TFP,

*system tour-guide,

*podatek Vat marża

Cena nie zawiera biletów wstępów ,opłat przewodnickich i wydatków własnych.

Aktualne ceny: Panorama 50 zł/35 zł, Ogród Japoński 15 zł/12 zł, Książ z przewodnikiem /zamek i tarasy 59 zł/49 zł, Stado Ogierów z przewodnikiem 15 zł/10 zł, Hydropolis27 zł/21 zł, Aula Leopoldina+Oratorium-12 zł/8 zł, usługi przewodnickie- ca 15 zł/os, Stadion- ok.15 zł, Kolejkowo-25/20 zł

Istnieje możliwość wyboru wejść wg. indywidualnych zainteresowań.

Wyjazd : Kamień Pom/ lub Gryfice, Płoty, Nowogard/ Goleniów, Szczecin, Gorzów Wlkp, Świebodzin/. Inne miejsca po uzgodnieniu.

Akceptuję płatności Bonem Turystycznym.