Biuro Obsługi Turystyki


PODRÓŻE MARZEŃ- SZWAJCARIA I JEZIORO BODEŃSKIE (brak miejsc)

Zapraszam Państwa na wycieczkę ,w której programie znajdziecie nie tylko najpiękniejsze krajobrazySzwajcariiw trakcie przejazdu słynnym czerwonym pociągiem. Będą także wodospady na Renie, niesamowite średniowieczne miasteczka zlokalizowane wokół Jeziora Bodeńskiego.

Leżące u podnóża Alp, na pograniczu Austrii, Szwajcarii i Niemiec jest jednym z najpiękniejszych zakątków „Starego Kontynentu” i trzecim co do wielkości jeziorze w Europie. Wspaniałych wrażeń nie zabraknie.

Ramowy program:

Dzień 1

godz.04.30- zbiórka wyjazd ze Szczecina, przejazd przez Niemcy do austriackiego Bregenz, położonego nad jeziorem Bodeńskim. Na początek zapraszam na wjazd kolejką kabinową na szczyt Pfander/ 1064 m.n.p.m/ .Rewelacyjne widoki na Jezioro Bodeńskie i Alpy. Przy okazji możliwość bliskiego spotkania ze świstakami ,kozicami górskimi ,muflonami. Chwila czasu wolnego.

Kolejno przejazd do centrum-spacer po starówce. Odwiedzimy także teren Bregenzer Festspielez pływającą sceną ,którą ozdobi scenografia do „Madame Butterfly”.Przejazd do Szwajcarii, do hotelu w pobliżu Chur, zakwaterowanie, obiadokolacja ,nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Dziś dzień super wrażeń.

Zaczynamy od przejazdu niezwykle malowniczą trasą do Campocologno.

Zatrzymamy się na chwilę w Sankt Moritz ,także na sesję zdjęciową na tle lodowca.

A potem wsiądziemy do pociągu Bernina Express, to słynny czerwony express z panoramicznymi oknami.

Przed nami rewelacyjna podróż w poprzek Szwajcarii. Od alpejskich szczytów po winnice w dolinie Valtellina. Na trasie przejazdu czekać nas będą mosty, tunele, zakręty, przepiękne krajobrazy zmieniające się jak w kalejdoskopie.

Czas przejazdu to ok .4 godz.

Przyjazd do Churi spacer po jednym z najstarszych miast Szwajcarii. Na pełnym krętych i wąskich uliczek starego miasta obejrzymy m.in. okazałą romańsko-gotycką katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, barokowy pałac biskupi, późnogotycki kościół św. Marcina ,pozostałości dawnych obwarowań w postaci wież i bram miejskich . Chwila czasu wolnego.

Powrót do hotelu, obiadokolacja. Czas do dyspozycji grupy. Nocleg

Dzień 3

Śniadanie. wykwaterowanie, c.d. naszej przygody. Przejazd malowniczą trasą m.in. wzdłuż jeziora Wallensee z widokami na alpejskie szczyty do Zurichu–największego miasta Szwajcarii, zwanego miastem bankierów.

Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym starego miasta leżącego nad brzegiem rzeki Limmat: piękne mieszczańskie kamieniczki, pasaże handlowe, kręte uliczki, liczne fontanny (podobno ponad 1100), elegancka Bahnhofstrasse, urocze Jezioro Zurychskie, kościół Fraumünster z witrażami Marca Chagalla oraz katedra Großmünster. Czas wolny.

Następnie przejazd do Neuhausen, gdzie znajduje się największy w Europie wodospad Rheinfall, panorama 23-metrowej kaskady z zamku Laufen oraz ze słynnej platformy widokowej .

W programie także rejs stateczkiem wycieczkowym z polskim audioguide w pobliże wodospadu. Wrażenia niezapomniane. Chwila czasu wolnego.

Kolejno udamysię na krótki spacer po zabytkowej części Szafuzy (Schaffhausen), miasta słynącego z charakterystycznych kamienic z oknami wykuszowymi, a potem przyjazd do niezwykle urokliwej miejscowości Stein am Rhein (Stein nad Renem). Spacer zaułkami średniowiecznej starówki uważanej za jedną z najpiękniejszych w całej Szwajcarii.

Przejazd do hotelu ,zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg

Dzień 4

Śniadanie ,wykwaterowanie . Dziś odwiedzimy okolice Jeziora Bodeńskiego. Zaczynamy od głównej atrakcji dnia, a mianowicie Wyspy Kwiatów Mainau .

Tu ok.3 godz. pobyt rekreacyjno-wypoczynkowy w tamtejszym ogrodzie botanicznym z najróżniejszymi kompozycjami i wariacjami roślinnymi zajmującymi całą wyspę. Następnie pojedziemy do Konstancji / miasto uniwersyteckie z historią sięgającą jeszcze czasów rzymskich/.Spacer, w trakcie którego zobaczymy ratusz z historycznymi freskami, rynek Starego Miasta oraz miejsce słynnego soboru.

Skoro jesteśmy w Konstancji nie może zabraknąć rejsu statkiem wycieczkowym po Jeziorze Bodeńskim. Popłyniemy do uroczego Immanstadt , a po drodze widoki na Alpy i Dolne Miasto Meersburg.

Z Immanstadt ,które jest niewielkim ale zadbanym miasteczkiem pojedziemy doMeersburga, natrasie sady i winnice.

W Meersburgu/ zabytkowe szwabskie miasteczko/ zobaczymy Miasto Górne z górującymi nad całym jeziorem Nowym i Starym Pałacem, taras widokowy, z którego rozciąga się fantastyczna panorama Jeziora Bodeńskiego. A także niezwykle piękne kamieniczki udekorowane ornamentami i kwiatami.

Meersburg, to także lokalne wino- na jego degustację zapraszam do lokalnej zabytkowej winiarni.

Wieczorem przejazd do hotelu w ok. Stuttgartu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie. Zanim wrócimy do Polski zapraszam jeszcze do odwiedzenia jednego z najpiękniejszych miast na trasie.

To Rothenburg ob der Tauber – miasto rodem z baśni z malowanymi domkami z czasów średniowiecza, spacer po murach i basztach miejskich, które otaczają całe miasto, jak również wśród zabytkowych kamieniczek mieszczańskich.

Czas wolny.

Warte odwiedzenia w tym czasiejest muzeum i sklep Bożego Narodzenia oraz zakup słynnych kuli śniegowych – tutejszego przysmaku.

Przejazd do Szczecinai zakończenie wycieczki ok. godz .23.00.

Termin : 04-08.07.2022

Cena : 2065 zł /os

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem/klimatyzacja, uchylne siedzenia, pasy bezpieczeństwa, barek, dvd/,opłaty drogowe i parkingowe, 2 kierowców,

*4 noclegi –do dyspozycji pokoje 2- os. z łazienkami i tv w hotelacho standardzie ***/**** /2 noclegi w Szwajcarii ***, 1 w ok. Jez. Bodeńskiego ***,1 w ok. Stuttgartu****/. Dopłata do pok. Jednoosobowego 110 euro/pakiet.

*wyżywienie: 4 śniadania/bufet/,4 obiadokolacje serwowane/ z reguły 2 dania+ woda lub deser/,inne napoje dodatkowo płatne.

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL /polisa generalna 201172 w Signal Iduna S.A/oraz opłata na TFG i TFP.

Nie zawarte w cenie : bilety wstępudo zwiedzanych obiektów, rejsy, przewodnik w Zurichu , opłata za system tour guide, taksy klimatyczne-kosztca 120 euro,oraz bilet na pociąg Bernina Express- koszt ok.75 CHF, wydatki własne.