Biuro Obsługi Turystyki


KWIATOWY ZAWRÓT GŁOWY I NIE TYLKO, CZYLI SUPER WEEKEND W HOLANDII

HAGA-AMSTERDAM-KEUKENHOF-VOLENDAM-FARMA SEROWA- OGRODY KRÓLEWSKIE HANNOVER

Dzień 1 -21.04.2022/czwartek/

Godz .21.30-zbiórka i wyjazd ze Szczecina, nocny przejazd przez Niemcy, na trasie krótkie postoje ,

Dzień 2 -22.04.2022/piątek/

Ok.godz. 8.30- przyjazd do Lisse i główna atrakcja- pobyt w najpiękniejszym wiosennym ogrodzie świata.Mowa oczywiście o Keukenhof- gdzie na 32 ha posadzono 7 mln cebulek –prym wiodą tulipany ,ale znajdziemy także narcyzy,hiacynty, szafirki.

Co roku zmieniany jest układ i kompozycja rabat.

Dla Państwa komfortu czas zwiedzania przewidziany jest na 5 godzin.

Następnie udamy się do Hagi –zaczniemy od krótkiego pobytu w Scheveningen –znanym kurorcie nadmorskim .Zobaczymy imponujący budynek Kurhausu, molo.

Kolejno przejazd na zwiedzanie historycznego centrum: spacer –zobaczymy Het Plein, parlament, Pałac Króla, Pałac Pokoju- siedzibę Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości.Ok.godz. 18.00- przyjazd do hotelu, zakwaterowanie,

Czas wolny –możliwość skorzystania z basenu i kręgielni, restauracji ,wyjścia do miasteczka. Nocleg.

Dzień 3-23.04.2022 /sobota/

Śniadanie.Wyjazd na całodzienne zwiedzanie.

Zaczniemy od zerknięcia na holenderskie technologie wodne na przykładzie podwodnego akweduktu Veluwemeerczy też tamy Markerwaarddijk.

Następnie odwiedzimy dawną rybacką wioskę , teraz miasteczko,gdzie można zobaczyć prawdziwe piękno Holandii. To właśnie w Volendam zobaczymy charakterystyczną drewnianą architekturę,przetrwały tu także tradycje, ludowe stroje,dialekt.

Kolejną atrakcją będzie wizyta na farmie serowej –pokaz produkcji serów, wyrobu drewnianych chodaków, degustacja.Możliwość zakupów.Następnie pojedziemy do Amsterdamu –na początek 2 godziny na zwiedzanie wybranego Muzeum-szczególnie polecam Rijskmuseum-ze wspaniałą kolekcją malarstwa.Fantastycznym relaksem będzie 90 minutowy rejs po kanałach i rzece Ij- zerkniemy na Amsterdam od strony wody.

Kolejno spacer po starych dzielnicach Amsterdamu/zobaczymy plac Dam z Pałacem Królewskim, pomnikiem Narodowym,plac Lejden, Nowy Rynek, Begijnhof.

Czas wolny –możliwość zakupów na Targu Kwiatowym .

Przewidziany też czas wolny na gorący posiłek/we własnym zakresie/.

Powrót do hotelu ok.godz.23.00.Nocleg.

Dzień 4-24.04.2022/niedziela/

Śniadanie. Wykwaterowanie ok. godz. 10.00. i przejazd do Herrenhausen.

Zwiedzanie królewskich ogrodów w stylu barokowym, założonych na powierzchni 50 ha. Składają się z trzech różnych ogrodów: Grossergarten (wielki ogród), Berggarten (ogród górski) i Georggarten (ogród Jerzego).

W powstałych ponad 300 lat temu ogrodach udało się zachować, w niezmienionej formie, najważniejsze style sztuki ogrodowej: barokowe ogrody w stylu francuskim, angielski park krajobrazowy oraz ogród botaniczny.To jeden z najbardziej interesujących ogrodów w Niemczech i w Europie. Oko cieszą liczne alejki, monumentalne rzeźby, olbrzymie wazy, niezliczona ilość geometrycznych rabat kwiatowych oraz znakomicie utrzymane partery bukszpanowe czy partery trawiaste. Wszystko to można podziwiać z góry, udając się na taras zamkowy.

Wyjazd w kierunku Polski. Na trasie przerwa na gorący posiłek/we własnym zakresie/.

Planowany przyjazd ok.godz. 22.00

Termin : 21-24.04.2022

Cena : jeszcze ustalana

Świadczenia zawarte w cenie :

*transport komfortowym autokarem /dvd, wc ,pasy bezpieczeństwa,klimatyzacja ,uchylnei rozsuwane siedzenia, barek,obsługa: 2 kierowców,opłaty drogowe i parkingowe,

* 2 noclegiw hotelu **** -pokoje 2- osobowe z łazienkami TV,na życzenie pokoje 3 osobowe, pokoje jednoosobowe za dopłatą 50 euro,taksa klimatyczna

/do dyspozycji gości –basen i sauna- w cenie /,

*wyżywienie –2 śniadania / bardzo bogaty bufet /,

*opieka licencjonowanego pilota-przewodnika,

*ubezpieczenie NNWi KL

*podatek, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Nie zawarte w cenie:

Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wg .programu i opłata za system tour guide– ok.50 euro/m.in.rejs, wejściówki do ogrodów/.Koszt biletu wstępu do Rijksmuseum-20 euro/w kasie, istnieje możliwość wcześniejszego zakupu online- 19 euro /os. dorosła, dzieci do lat 18 –wchodzą gratis,ew. Muzeum Van Gogha-wstęp 19 euro/

Istnieje możliwość zamówienia obiadokolacji –piątek- w hotelu -22.50 euro, w sobotę w Amsterdamie-18.50 euro/ zgłoszenia przy rezerwacji /,wydatki własne.