Biuro Obsługi Turystyki

SPREEWALD INACZEJ

PARADA ŁODZI I MUZEUM SPREEWALDU

Zapraszam na jednodniowy wypad do Spreewaldu, krainy nie bez powodu nazywanej niemiecką Wenecją. Tym razem okazją do wizyty jest kolejny festyn z bogatą ofertą kulturalną, którego zwieńczeniem będzie parada przystrojonych łodzi zwanych tu kahna.

Nie obędzie się rzecz jasna bez spływu do jednej z najpiękniejszych miejscowość w regionie- Lehde , tam czas wolny do Państwa dyspozycji. Nowością w programie jest zwiedzanie Muzeum Spreewaldu ,który mieści się w dawnym ratuszu. Tak więc wrażeń nie zabraknie.

Ramowy program:

Godz.6.30 -zbiórka i wyjazd ze Szczecina. Przyjazd do Lubbenau, nasz pobyt zaczynamy od 3 godzinnej wycieczki łodzią po kanałach. W Lehde przerwa na spacer ,podziwianie architektury , posmakowanie specjałów ,relaks. Powrót do Lubbenau. Przespacerujemy się do jednego z najbardziej imponujących budynków w mieście – to Torhaus na Topfmarkt.

Zlokalizowano tu bardzo ciekawe muzeum Spreewaldu . Zaaranżowane pomieszczenia to dom towarowy ,a w nim sklep spożywczy, mięsny, piekarnia, odzieżowy z tradycyjnymi strojami. Ponadto zaplecze sklepowe, warsztatowe -szewc, kuśnierz, tkalnia i szwalnia oraz gospoda ze znamienitymi gośćmi.
To interesujące przedstawienie życia w Spreewaldzie przed 100 laty.

Następnie czas wolny do Państwa dyspozycji. Miasto tętni życiem , bo odbywa się właśnie Festyn z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych : wesołe miasteczko, program na scenie, targowisko z lokalnymi produktami i wieloma aktywnościami.

Na największą atrakcję zapraszam od godz.15.00 – kiedy to rusza parada udekorowanych łodzi , czyli Kahncorso. Wrażeń nie zabraknie.

Ok. godz. 17.00 -wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Szczecina na ok .godz. 20.00.

Termin: 7 lipca /niedziela /2024

Cena : 230 zł /os

Dziecko do lat 15 – 160 zł/os/

Świadczenia zawarte w cenie:

przejazd komfortowym klimatyzowanym busem lub autokarem ,

*opieka licencjonowanego pilota-przewodnika

*ubezpieczenie NNW i KL

Nie zawarte w cenie : wydatki własne i bilety wstępu – koszt ok.23euro/ łódka i wstęp do Muzeum/