Biuro Obsługi Turystyki

PODRÓŻE MARZEŃ – PORTUGALSKIE HITY (brak miejsc - lista rezerwowa)

Piękna krajobrazowo i bogata w zabytki z listy UNESCO trasa po najciekawszych miejscach słynnej z urody Portugalii.

Na trasie urokliwa Lizbona, otulona zielenią Sintra, kurorty nad Oceanem. Maleńkie klimatyczne miasteczka jak Aveiro czy Obidos, niezwykłej urody zabytki portugalskiego gotyku.

W Porto, mieście o niepowtarzalnej atmosferze, będzie czas na degustację słynnego trunku.

W programie także najważniejszy ośrodek życia religijnego –Fatima. Zapraszam !

Wycieczka objazdowa +chwile na wypoczynek.

Proponowany ramowy program :

Dzień I Lizbona- część I

Godz.1.45 zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd na lotnisko w Berlinie. Przelot do Lizbony, przylot o godz.8.35, odprawa bagażowa.

Następni przejazd przez nowoczesną dzielnicę Oriente Lizbony /krótki spacer/ do centrum. Spotkanie z przewodnikiem - zwiedzanie stolicy Portugalii, która oczarowuje niepowtarzalną atmosferą.

Przejazd do Belém, uroczej nadbrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej.

Spacer po Belém: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belém, jedna z wizytówek miasta.

Klasycystyczna dzielnica Baixa (Dolne Miasto) uważana za wizytówkę Lizbony to nasze kolejne miejsce. Zobaczymytradycyjne miejsce spotkań mieszkańców miasta - Praca Rossio, rozległy Praca Comercio z Łukiem Triumfalnym i konnym pomnikiem króla Józefa I, historyczna Winda Santa Justa, spacer przez wyłożone mozaikami ulice. Chwila czasu wolnego. Ok. godz .16.00 - przejazd do hotelu do miejscowości nad Oceanem w bliskiej odległości od Lizbony. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

Dzień II Estoril-Cascais-Cabo da Roc-Boca de Inferno-Sintra

Śniadanie . Dziś zerkniemy na nadatlantyckie kurorty Estorili Cascais. Kolejno udamy się na najdalej na zachód wysunięty punkt kontynentu europejskiego – Przyladek Cabo da Roca .Adrenaliny nie zabraknie.

Następnie przejazd do Boca de Inferno, czyli Usta Piekieł.

To niezwykła formacja skalna, w której wody Oceanu Atlantyckiego rozbijają się z hukiem o fantastycznie wyrzeźbione ściany małej jaskini.

No i czas na Sintrę i jej zjawiskowo położony kolorowy Pałac Pena. Pałac Pena został w 1995 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, został także uznany, za jeden z siedmiu cudów Portugalii. W 2015 roku uznano go najpiękniejszym pałacem świata w międzynarodowym konkursie European Best Destination.

Po powrocie chwila czasu wolnego na klimatycznej starówce.

Powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg.

Dzień III Lizbona cz.2 + Obidos

Śniadanie, wykwaterowanie.

Przejazd do centrum Lizbony - spotkanie z przewodnikiem.

Zobaczymy urokliwą dzielnicę Bairro Alto (Górne Miasto) - spacer wąskimi uliczkami i przejażdżka słynnym żółtym tramwajem nr 28. Kolej na Alfamę - najstarszą dzielnicę Lizbony, z urokliwymi wąskimi uliczkami i domami zdobionymi azulejos. Najważniejsza świątynia miasta romańska Katedra Se, skrywająca skarby o ogromnym znaczeniu sakralnym, górujący nad miastem Zamek św. Jerzego oraz punkt widokowy Santa Luzia. Chwila czasu wolnego , bo przed nami kolejne cudeńko -czyli Obidos.

Zwiedzanie jednego z najładniej zachowanych w Europie średniowiecznych miasteczek w obrębie murów obronnych .

I rzecz jasna degustacja tutejszego trunku – ginjinha podawanej w czekoladowych kieliszkach.

Przejazd do hotelu zlokalizowanego nad Atlantykiem, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień IV Nazare-Alcobaca

Śniadanie. Przejazd do Nazare, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie rybacy kultywują lokalne tradycje. Zwiedzanie kościółka na klifie, miejscowego muzeum, podpatrzymy także kobiety w tradycyjnych strojach ,którego głównym elementem jest 7 spódnic.

Nazare to także kultowe miejsce dla windsurferów. O tej porze roku można obserwować olbrzymie fale i balansujących na nich deskarzy. Widoki niepowtarzalne.

Odpoczynek nad oceanem, możliwość odwiedzenia miejscowych restauracyjek – wspaniała okazja do spróbowania słynnych portugalskich sardynek.

Nastepnie Czas na jedno z portugalskich naj... tym razem największy gotycki kościół w Portugalii, czyliMosteiro de Santa Maria de Alcobaça, choć bynajmniej nie z powodu swojej wielkości został on wpisany na listę UNESCO w 1989 roku. Opactwo w Alcobacie swoją architekturą, a także makabryczną legendą wpisaną w jego dzieje, każdego roku przyciąga tysiące turystów z całego świata. Powrót do hotelu, czas na wypoczynek, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VCosta Nova Beach-Aveiro-Porto

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Costa Nova –spacer po klimatycznym miasteczku z domami w paski, wrażenia niesamowite.

Kolejnoczas na portugalską Wenecję ,czyli Aveiro-największą uwagę przyjezdnych przyciągają charakterystyczne domy rybackie, niemal w całości wyłożone niebieskimi azulejos.Najbardziej rozpoznawalnym symbolem Aveiro są tutejsze łodzie rybackie, zwane moliceiros, które ozdabia się kolorowymi, malowanymi na zakrzywionych dziobach łodzi rysunkami przedstawiającymi sceny z legend. Spacer po miasteczku.

Następnie przejazd do Porto , obejrzymy część nadatlantycką. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny ,

Dzień VI- Porto-Fatima

Śniadanie, wykwaterowanie, następnie zapraszam na zwiedzanie miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Duero. Zobaczymy kościół św. Franciszka, dworzec São Bento. Czas wolny – dla chętnych wizyta w jednej z najpiękniejszych zabytkowych księgarń świata Lello & Irmao. Następnie rejs statkiem po rzece Duero. Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina. Degustacja słynnego porto, mocnego i aromatycznego trunku, z którego produkcji słynie miasto, czas wolny.

Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu obok Sanktuarium NMP. Obiadokolacja. Czas na indywidualne zwiedzanie:

plac Pielgrzyma, bazylika z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, kaplica Objawień . Obiadokolacja. Wieczorem –możliwość udziału codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień VII- Fatima-Batalha-Tomar

Śniadanie, przejazd do Batalha. Zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, arcydzieła portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO: kościół z kaplicą grobową Jana I i jego synów, klasztor ze wspaniałym krużgankiem i Grobem Nieznanego Żołnierza, Niedokończona Kaplica. Następnie udamy się do Tomar-

miasta założonego w XII w. przez templariuszy. Zwiedzanie klasztoru Zakonu Chrystusa Pana, wpisanego na listę UNESCO, który był siedzibą zakonu w Portugalii. Powrót do Fatimy ,czas wolny, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień VIII Fatima- Lizbona

Wczesne wykwaterowanie, pakiet śniadaniowy, przejazd na lotnisko w Lizbonie, odprawa, wylot o godz.7.25, przylot do Berlina o godz. 12.05. Transfer autokarowy do Szczecina. Przyjazd ok.godz 15.00

Termin:23-30.10.2024

Cena : 4135 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie:

*transfer autokarowy na trasie Szczecin -Berlin-Szczecin

*przelot samolotem na trasie Berlin-Lizbona-Berlin /bagaż podręczny+ główny/23 kg/ –Portugalskie Linie Lotnicze-TAP

*7 noclegów w hotelach***/**** - pokoje 2 os. z łazienkami, tv klimatyzacją, taksy klimatyczne: 2 noclegi w hotelu **** blisko Lizbony nad oceanem,2 noclegi w hotelu **** nad Oceanem, 1 nocleg w hotelu *** w Porto, 2 noclegi w hotelu*** w Fatimie/ w bezpośredniej bliskości Bazyliki/,

*wyżywienie-6 śniadań / bufetowe/ , 1 w formie lunch pakietu z uwagi na b.wczesny wyjazd , 7 obiadokolacji bufetowych z napojami :woda, wino,

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL,

*ustawowe składki na TFP i TFG,

*podatek Vat marża,

Nie zawarte w cenie : wynajem miejscowego autokaru/koszt ok.110 euro/os,, usługi lokalnych przewodników, koszty programowe/system tour -guide, bilety ,wjazdy, rejs, degustacje itp. ok.160-170 euro.

Razem należy posiadać ok.270-280 euro.

Wydatki programowe/ z wyjątkiem wynajmu autokaru /podlegają rozliczeniu w ostatnim dniu wycieczki.

Wydatki własne.