Biuro Obsługi Turystyki


JEJ ATRAKCYJNOŚĆ UZNAM

DARGEN-MELLENTHIN-HERINGSDORF-ZINNOWITZ-TRASSENHEIDE (ostatnie miejsca)

Tym razem zapraszam Państwa na odkrywanie ciekawych miejsc na niemieckiej części wyspy Uznam. Zanurzymy się w historię, podziwiać będziemy piękno natury i architektury, oczaruje nas świat motyli ,a całości wrażeń dopełni chwila relaksu na nadmorskiej plaży.

Proponowany ramowy program:

Godz.7.30- zbiórka i wyjazd ze Szczecina.

Na zapytanie możliwy także np. z Kamienia Pomorskiego lub Gryfic.

Przejazd malowniczą trasą na wyspę Uznam. Spotkanie z nią zaczniemy od zwiedzania muzeum DDR, które w swojej kolekcji ma dział pojazdów oraz wystawę pokazującą rzeczy z życia codziennego mieszkańców NRD.

Następnie pojedziemy obejrzeć z zewnątrz zamek na wodzie w Melenthin, delektować się będziemy nie tylko widokami i pięknem parku ,ale i pyszną kawą z tutejszej palarni ,albo miejscowym piwem lub lemoniadami.

Po tej chwili wypoczynku czas na najnowszą atrakcję, jaką jest ścieżka wśród koron drzew w Heringsdorfie. Ma ona 1350 m długości oraz 33 metrową wieżę ,z której możemy podziwiać różnorodność krajobrazową wyspy. Na ścieżce zamontowano liczne przystanki edukacyjne i zakątki dla odważnych, przedstawione są tutaj interesujące fakty, dotyczące lokalnej przyrody, świata zwierząt, historii i geografii wyspy oraz Morza Bałtyckiego.

Po tych wrażeniach czas na przejazd do uroczego Zinnowitz, to jeden ze znanych kurortów na wyspie. Spacer elegancką promenadą ,wejście na 300 m. molo. Jego atrakcją jest podwodna gondola,która zanurza się na głębokość 4m ,a chętni mogą podglądać podwodne życie w Bałtyku.

Czas wolny –możliwość zjedzenia ciepłego posiłku.

I dalej w drogę, bo przed nami kolejna atrakcja. W tym celu udamy się do Trassenheide, gdzie zwiedzać będziemy największą w Europie farmę motyli. W przyjemnym tropikalnym klimacie przez cały rok z bliskiej odległości można obserwować prawie 60 różnych gatunków motyli, na przykład podczas żerowania u źródeł nektaru. Ponadto na farmie znajdziemy kolekcję minerałów oraz dowiemy się wszystkiego o pajęczakach.

Po zwiedzaniu udamy się w kierunku plaży, a tam już relaks wg. własnego uznania.

Ok .godz. 17.30 –wyjazd w kierunku Szczecina, przyjazd ok. godz. 20.00.

Termin : 03 lipca 2022 / niedziela/

Cena : 165 zł/osoba

Dzieci do lat 14- 115 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie :

*przejazd komfortowym autokarem lub busem,

*opieka licencjonowanego pilota-przewodnika

*sprzęt tour –guide,,

*ubezpieczenie NNW i KL,

Nie zawarte w cenie : wydatki własne oraz bilety wstępów – osoba dorosła koszt ok.30 euro, dzieci – ok.20 euro.