Biuro Obsługi Turystyki


HALLO HOLLYŁÓDŹ I OKOLICA

Zapraszam Państwa tym razem na wyjazd weekendowy do miasta o bogatej ciekawej historii, które w ostatnich latach zyskało ze względu na szeroko prowadzone prace rewitalizacyjne.

Czy znacie oblicza Łodzi?

W trakcie tego wyjazdu pokażemy Łódź dawną i nowoczesną.

Nie zabraknie także wizyty w nowo otwartym Orientarium.

Proponowany ramowy program:

Dzień 1

Godz. 6.oo- zbiórka i wyjazd z Kamienia Pomorskiego,7.15 ze Szczecina. Przejazd do Łodzi.

Spotkanie z miastem zaczniemy od wizyty w nowo otwartym Orientarium w Ogrodzie Zoologicznym uważanym za najnowocześniejsze.

Orientarium to największy kompleks w Europie prezentujący faunę i florę Azji południowo-wschodniej.

Znajdziemy tu ponad 1300 ryb w strefie oceanicznej, najdłuższy tunel podwodny, 35 gatunków zwierząt –m.in. orangutany sumatrzańskie, słonie indyjskie ,gawiale.

https://orientarium.lodz.pl/otwieramy-najnowoczesn...

Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Czas do dyspozycji grupy. Nocleg.

Dzień 2i 3

Po dobrym śniadaniu czas na odkrywanie miasta.

Będziemy to robić z lokalnym przewodnikiem w 4.blokach tematycznych tj. śladem fabrykantów, śladem czterech kultur, śladami murali i śladem filmowej Łodzi.

Nie zabraknie m.in.: atrakcji Pietryny /Piotrkowskiej/z podwórkami Off, muralami, Muzeum Miasta Łodzi zlokalizowanego w przepięknych wnętrzach Pałacu Izraela Poznańskiego , osiedla robotniczego Księży Młyn, Cerkwi Katedralnej p.w. św. Aleksandra Newskiego, Muzeum Fabryki i oczywiście wizyty w Manufakturze.Zobaczymy także odrestaurowany Dworzec Łódź Fabryczna. Będąc w Łodzi zapoznamy się także z jej tradycjami filmowymi odwiedzając Muzeum Kinematografii.

Wyjazd z Łodzi ok.godz.14.00, przejazd na krótkie zwiedzanie Łęczycy. Planowany przyjazd do Szczecina na ok.22.30 do Kamienia Pom. na ok. 23.30

Termin : 16-18.05.2022

Cena: 670 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem /,opłaty autostradowe i parkingowe,

*2 noclegi w pokojach 2-3 osobowych z łazienkąitv/ hotel min.**

*2 śniadania bufetowe,2 obiadokolacje serwowane

*opieka licencjonowanego pilota,

*system tour guide

*obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy/ nowość w obu przypadkach przy podróżach krajowych/,

*ubezpieczenie NNW,

Nie zawarte w cenie: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i usługa przewodnika lokalnego –razem ok. 160-200 zł/os/wydatki własne.