Biuro Obsługi Turystyki


GOTYK NA DOTYK – NA TROPIE HISTORII

Zapraszam na wyjątkową wycieczkę, w jej trakcie zwiedzimy miasta ,których historia zaczyna się we wczesnym średniowieczu i pozostawiła niezwykły wpływ na architekturę. Będąc w Chełmnie, Gniewie, Malborku i Gdańsku poznamy zabytki gotyku ceglanego. Ciekawych doznań nie zabraknie.

Ramowy program:

Dzień I/ sobota/

Godz.5.00 –zbiórka i wyjazd ze Szczecina, możliwy także z Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Polic, Stargardu. Przyjazd do Gdańska ,który słynie z najciekawszych obiektów gotyku ceglanego w Europie ok. godz. 11.15.

Z przewodnikiem odwiedzimy m. in. Bazylikę Mariacką - największy zabytek z gotyckiej cegły na świecie, Wielki Młyn, Żuraw, Ratusz Głównego Miasta, Przedbramie ul. Długiej z Katownią, Kościół św. Katarzyny i Kościół św. Mikołaja .

Ciekawym doświadczeniem będzie zwiedzanie nowoczesnej ,multimedialnej ekspozycji w Muzeum Bursztynu zlokalizowanej w Wielkim Młynie.

Czas wolny.

Ok. godz. 18.00 –przyjazd do Malborka. Zakwaterowanie.

Obiadokolacja. Czas wolny. Wieczorem możliwość spaceru nad Nogat na podziwianie pięknie podświetlonego zamku Wielkich Mistrzów Zakonu Krzyżackiego. Nocleg.

Dzień II / niedziela/

Śniadanie. Wykwaterowanie. Od godz. 9.00.dla chętnych zwiedzanie Muzeum Zamkowego. Godz .11.30 –wyjazd w kierunku Gniewu, słynącego z olbrzymiego zamczyska, który zwiedzimy w towarzystwie miejscowego przewodnika.

Następnie przejazd do Chełmna. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta krzyżackiego dziedzictwa .Zobaczymy zabytkowy średniowieczny układ urbanistyczny nienaruszony w ramach murów miejskich z gotyckimi kościołami olśniewającymi kunsztem budowniczych.

Nie obejdzie się rzecz jasna bez zwiedzania muzeum w Ratuszu oraz poznania przyczyn ,dla których Chełmno nazywane jest miastem zakochanych.

Czas wolny.

Ok.godz.18.00 – ruszymy w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina planowany ok. godz. 23.30.

.

Termin :12-13.02.2022

Cena :445 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

* transport komfortowym autokarem, opłaty drogowe, parkingowe , obsługa 2 kierowców lub busem /w zależności od ilości osób chętnych/

*zakwaterowanie – pok.2 os. w hotelu o standardzie *** w Malborku/pokoje z łazienkami i tv/,

*wyżywienie: śniadanie bufetowe i obiadokolacja serwowana,

* opieka kompetentnego , licencjonowanego pilota

*system tour guide,

*ubezpieczenie NNW,

* podatek Vat marża zgodnie z obowiązującymi przepisami,

Nie zawarte w cenie: usługi przewodnickie, bilety wstępów , koszt 80-90 zł.

Bilet do Zamku w Malborku ok. 60 zł.

MOŻNA WYKORZYSTAĆ POLSKI BON TURYSTYCZNY!