Biuro Obsługi Turystyki

DREZNO- SAKSOŃSKA PIĘKNOŚĆ + NAJSTARSZY JARMARK BOŻONARODZENIOWY W NIEMCZECH (wyjazd potwierdzony)

Nie ma chyba w Niemczech miasta ,które ma tak długą tradycję świętowania przed Bożym Narodzeniem, a jeżeli do tego dodamy atrakcję w postaci Festivalu Christstollen to ten wyjazd na długo zapadnie w pamięci.

Proponowany program :

Godz. 6.00- zbiórka i wyjazd ze Szczecina/ z innych miast Kamień/Gryfice, Płoty, Goleniów/ na zapytanie.

Przyjazd ok. godz. 10.30 do Drezna- aby zagłębić się w historię tego niezwykłego miasta nad Łabą udamy się do panoramy Yadegara Asisiego- gdzie prześledzimy życie w barokowej stolicy Saksonii będącej prawdziwą perłą za czasów Augusta II Mocnego i Augusta III.

https://www.panometer-dresden.de/pl/ausstellung/dr...

Po tych doświadczeniach przejazd na Stare Miasto, spacer -Frauen Kirche, pochód książąt, Rezydencja, Kościół św.Trójcy, Opera Sempera, Zwinger.

I czas na relaks na bożonarodzeniowych jarmarkach. Oczywiście najsłynniejszy to Striezelmarkt na Starym Rynku -wyjątkowo pięknie udekorowany i najstarszy ,bo organizowany po raz 589.

Ale Drezno oferuje zdecydowanie więcej atrakcji – do wyboru: jarmark na Nowym Rynku, jarmark średniowieczny na dziedzińcu .Polecam także odwiedziny na Augustusmaktcie -drugim co do wielkości jarmarku w Dreźnie. Dzięki swobodnej atmosferze oraz ciekawej oprawie przyciąga miłośników pięknych rzeczy ,rozrywki i jedzenia ulicznego. Połączenie tradycyjnego i nowoczesnego jedzenia ulicznego oferuje wyprawę do kuchni saksońskiej i międzynarodowej. Położony na Neustadt oferuje ponad 500 m. ciąg straganów.

Ok.godz.17.45 – zbiórka i wyjazd w kierunku Szczecina. Planowany przyjazd ok .godz. 22.15.

Termin : 9 grudnia 2023/sobota/

Cena : 250 zł/os

Dzieci do lat 15- 170 zł/os/

Świadczenia zawarte w cenie:

*transport komfortowym autokarem lub busem/w zależności od ilości zgłoszeń/,

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i Kl,

* system tour-guide,

Nie zawarte w cenie :

Bilet do Panoramy 10 euro/os/ grupowy , 13 euro/indywidualny, wydatki własne