Biuro Obsługi Turystyki

DREZNO-SAKSOŃSKA PERŁA (brak wolnych miejsc)

Zapraszam na zwiedzanie wyjątkowego miasta – Drezno przyciąga swoim klimatem ,zabytkami ,wyjątkowym położeniem.

Ramowy program:

Godz. 6.00- zbiórka i wyjazd ze Szczecina. Ok. godz. 10.15- przyjazd do Drezna-zaczniemy zwiedzanie od wizyty w absolutnie niezwykłym miejscu- będzie to Panometer.

Yadegar Asisi właśnie tam stworzył swoją panoramę barokowego Drezna / 27 m wysokości , 3000 m2 powierzchni/,gdzie przeniesiemy się w pulsujące życiem miasto.

Panorama podsumowuje epokę saksońsko-polskiej unii personalnej od 1697 do 1763 roku w Dreźnie. Pod rządami Augusta Mocnego i jego syna dwór drezdeński rozwinął poziom świetności i sztuki nieznany dotąd w Saksonii. Niczym z wieży Hofkirche rozciąga się widok na place i alejki z Residenzschloss i Zwinger, na kościoły i pałace aż po Neustadt. Osadzony w dolinie Łaby krajobraz miejski z Miśnią na północy i Pillnitz na południu od początku był porównywany z Florencją, dzięki czemu Drezno zyskało przydomek „Florencja nad Łabą”. Wrażenia bezcenne.

Kolejno przejazd na Stare Miasto i czas na piesze zwiedzanie :zobaczymy m. in. nowo odbudowany Frauenkirche, tarasy Bruhla nad Łabą, Katedrę - Hofkirche – największy kościół Saksonii, Residenzschloss - główna rezydencja pałacowa, Operę Sempera. Ale największe wrażenie wywrze niewątpliwie na nas Zwinger i multimedialna prezentacja/w jęz.polskim/.

Zwinger Xperience (https://www.zwinger-Xperience.com) czeka na Ciebie z niezapomnianą przygodą. Od terenów festiwalowych i wspaniałej barokowej architektury po utopijne plany i oranżerię… W 1709 roku, pośród hałaśliwych przyjęć, wyszukanych strojów i ekstrawaganckich dzieł sztuki, August Mocny zleca wykonanie wspaniałej budowli.

Odwiedź Zwinger Xperience i dowiedz się, jak zmieniał się drezdeński Zwinger na przestrzeni dziejów dzięki fascynującym projekcjom panoramicznym, urzekającym funkcjom rzeczywistości wirtualnej i nastrojowej technologii audio.

Po tych atrakcjach czas wolny /ok.1.5-2 godz. /do dyspozycji uczestników :możliwość zwiedzania rewelacyjnej Galerii Dawnych Mistrzów /malarstwo m.in. Rubens, Rafael,Tycjan/,Muzeum Porcelany ,czy też wystaw w Rezydencji- historyczne Grunes Gewolbe, Zbrojownia itd. Przyjazd do Szczecina ok.godz.22.00

Termin: 16.07. /niedziela/ 2023

Cena : 240 zł/os.

Dziecko do lat 15 -140 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją , opłaty drogowe i parkingowe, obsługa 2 kierowców,

*opieka licencjonowanego pilota

*ubezpieczenie NNW,KL

*sprzęt tour –guide,

Nie zawarte w cenie : wydatki własne, bilet do Panoramy- grupowy 11 euro,Zwinger Experience-12 euro, bilety do innych obiektów wg. własnego uznania.