Biuro Obsługi Turystyki

SUPER CZESKI WEEKEND !

VELTRUSY-AMERYKA -PRAGA-TROJA (brak miejsc - lista rezerwowa)

To już ósma wyprawa do kraju piwa i knedlików, wspaniałych zabytków architektury i cudów natury. W programie jak zwykle nowinki i miejsca niesztampowe. Zresztą zerknijcie Państwo sami i już szykujcie się na super wrażenia.

Proponowany ramowy program:

Dzień 1-piątek

Godz.5.00 –zbiórka i wyjazd ze Szczecina. Przejazd przez Polskę i Niemcy do miejscowości Veltrusy. Veltrusy to jeden z najpiękniejszych przykładów późnego baroku na ziemiach czeskich. Wnętrza pałacu są w większości wyposażone w meble barokowe i rokokowe, które czeska arystokracja używała w posiadłościach wiejskich.

Budynek w kształcie gwiazdy położony jest w 300 ha parku przyrodniczo-krajobrazowym zaprojektowanym jako dekoracyjny majątek rolny. Widokowy romantyczny pejzaż, powolny nurt Wełtawy, dziki las łęgowy, malownicze kilkusetletnie drzewa na ukrytych łąkach, oraz pozornie zapomniane miejsca z rzeźbami i pawilonami, w których czas się zatrzymał – to właśnie miejsca ,które nas zachwycą.

Dodatkową atrakcją jest farma danieli, które można podglądać z bliska.

Po zwiedzaniu chwila czasu wolnego , bo przed nami kolejna atrakcja.

W tym celu udamy się na południe Pragi. Naszym celem jest opuszczony kamieniołom wapienia o intrygującej nazwie Wielka Ameryka.

Nazywany też czeskim Wielkim Kanionem, ma 800 metrów długości, 200 metrów szerokości i do 100 metrów głębokości. Na dnie kamieniołomu malowniczo rozlewa się 18-metrowej głębokości jezioro o turkusowej barwie wody. W okolicy znajdują się kolejne nieczynne kamieniołomy ,mniejsze i bardziej zarośnięte. To „Meksyk „i Mała Ameryka”.

Po spacerze i sesji foto czas na przejazd od Pragi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny , nocleg.

Dzień 2 sobota

Śniadanie. Godz .9.30- przejazd na Hradczany -spotkanie z przewodnikiem miejskim i piesze zwiedzanie.

Zaczynamy od punktu widokowego a potem przed nami kompleks zamkowy z wnętrzami Katedry św. Wita i Wacława oraz Złotą Uliczką.

Schodząc schodami zamkowymi kolejne tarasy widokowe. Mała Strana, to dziś dzielnica willowa oraz siedziba wielu ambasad. Czas na Valdstejnskie Zahrady słynące m.in. z rzeźb słynnego rzeźbiarza A.Vriesa. W razie możliwości zobaczymy także wnętrza Senatu

Następnie chwila czasu wolnego w okolicy rynku malostrańskiego.

Kolejno spacerkiem na Wyspę Kampa i słynny Most Karola.

Zanim dotrzemy na Stare Miasto jeszcze spacer po d. żydowskiej dzielnicy Josefov.

Naszą wycieczkę z przewodnikiem zakończymy na Rynku Staromiejskim oglądając prezentację słynnego zegara Orloj.

Następnie czas wolny do Państwa dyspozycji : polecam degustacje wybornego piwa w lokalnych piwiarniach ,zwiedzanie Muzeów np. Muzeum Narodowego lub innych wg. uznania, zakupy itp.

Powrót do hotelu na ok. godz. 19.00, obiadokolacja .

Czas do dyspozycji gości -polecam wieczorną wyprawę np. na praskie naplavki np. Rosinovo Nabrzeże, jest ono obecnie najbardziej atrakcyjnym i tętniącym życiem miejscem w centrum miasta. Sklepienia w ścianie skarpy, które pierwotnie służyły do przechowywania lodu, zostały odnowione i obecnie mieszczą sklepy, kawiarnie i bary. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wykwaterowanie ok. godz. 9.45. Przejazd do wyjątkowego miejsca na mapie Pragi. Naszym celem jest Pałac Trojski,to imponująca barokowa rezydencja w Czechach usytuowana w dzielnicy Pragi, Troi w bezpośrednim sąsiedztwie praskiego zoo. Rezydencja otoczona jest rozległymi ogrodami, ze zdobionymi fontannami, terakotowymi wazonami, sztukaterią i oranżerią z popiersiami cesarzy. W jej sąsiedztwie znajdują się także się zabudowania gospodarcze, w skład których wchodzą m.in. stajnie, i winiarnie, inspirowane pobliską winnicą Świętej Klary.

Ok.godz.13.00 – wyjazd w kierunku Polski, niespodzianka na trasie! Planowany przyjazd do Szczecina na ok. godz. 21.30-22.00

Termin : 19-21.07.2024

Cena : 1150 zł/os */**

**jeżeli byłaś/byłeś uczestnikiem czeskiego weekendu min. 3 razy -masz zniżkę! pytaj o nią w biurze!

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem, opłaty drogowe i parkingowe, 2 kierowców,

*zakwaterowanie : hotel „Globus „***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami i tv , możliwe także 1 osobowe za dopłatą

* wyżywienie : 2 śniadania bufetowe, 2 obiadokolacje bufetowe,

*opieka licencjonowanego pilota

*ubezpieczenie NNW i KL,

*obowiązkowe składki TFP i TFG

*system tour -guide dla Państwa wygody i komfortu,

Nie zawarte w cenie :

Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich w kwocie ok.1450 kc + 4 euro /taksa miejska/. Zniżki dla osób pow.65 r. ż oraz młodzieży, wydatki własne.