Biuro Obsługi Turystyki

MAGIA ŚWIĄT W ŁUŻYCKIM COTTBUS

+ WIZYTA U KSIĘCIA PUCKLERA

Tym razem zapraszam do Cottbus, czyli łużyckiego Chociebuża. Pretekstem oczywiście jest wyjątkowy jarmark bożonarodzeniowy ulokowany na starówce .Ale w naszym programie także zwiedzanie z przewodnikiem zamku Branitz, którego gospodarzem był słynny książę Puckler. Tak więc .. w drogę.

Ramowy program:

Godz. 7.30 zbiórka i wyjazd ze Szczecina .

Przyjazd do Cottbus ok. godz. 10.45.Zaczynamy od spotkania z przewodnikiem i zwiedzania wnętrz zamkowych, stajni książęcych oraz wystawy w Besucherzentrum.

Następnie czas na odkrywanie uroków Cottbus- spacer ,w trakcie którego obejrzymy m.in. Kościół klasztorny z wieżą i łużyckimi malowidłami ściennymi, kościół św.Mikołaja, bardzo ciekawe Muzeum Wendyjskie, zabytkową starówkę Cottbus z Altmarkt, muzeum apteki i kamienicami, Muhleninsel z domami garbarzy, zabytkowy mur miejski z wieżą menniczą.

Da chętnych wejście na wieżę Spremberger ,która posiada taras z widokiem na całe miasto. I czas na relaks na jarmarkach.

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Cottbus to kwintesencja magii świąt, która rozpościera się od wieży Spremberger Turm aż do zabytkowego rynku i studni miejskiej!Sygnałem, że w Cottbus rozpoczął się adwent, jest wielka czerwono-biała gwiazda herrenhucka (morawska) na ogromnej choince na Starym Rynku i tysiące mniejszych gwiazdek, zdobiących zielone jodełki i sklepy w całym śródmieściu. W blasku migoczących światełek tworzą w mieście magiczny, przedświąteczny nastrój.

Tradycyjnie, jak na wielu innych niemieckich jarmarkach, w rynku stoi ogromna piramida bożonarodzeniowa, a nad całością góruje diabelski młyn, z którego roztacza się fantastyczny widok na całe iluminowane miasto.

Na jarmarku można kupić świąteczne prezenty miejscowych i rudawskich rzemieślników, a także lokalne przysmaki – orzechówkę, pączki serowe, pierniki, prażone migdały i oczywiście niemieckie kiełbaski z rusztu i grzane wino. Warto odwiedzić także historyczny jarmark ,który odbędzie się w miejscowej synagodze. Centra handlowe będą także otwarte/niedziela handlowa/.

Ok. godz. 18.00 ruszymy w drogę powrotną, planowany przyjazd ok.godz. 20.30.

Termin : 11.12.2022 / niedziela/

Cena : 210 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie :

*przejazd komfortowym autokarem lub busem,

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL,

*system tour-guide dla Państwa wygody,

Dodatkowo płatne : bilety wstępu ,usługa przewodnika lokalnego – max.20 euro.