Biuro Obsługi Turystyki


PODRÓŻE MARZEŃ –BIAŁE NOCE W SANKT PETERSBURGU (oferta zawieszona)

Sankt Petersburg- Wenecja Północy, jedno z najpiękniejszych miast Europy. Dzięki wspaniałym zabytkom i światowej sławy muzeom uważany jest za kulturalną stolicę Rosji. Odnowione kolorowe budynki szerokie ulice i wspaniałe pałace najpiękniej prezentują się podczas słynnych białych nocy. W programie najważniejsze zabytki miasta i słynny Ermitaż. Wycieczki do Peterhofu i Carskiego Sioła - dawnych siedzib carskich.
Ramowy program:
Dzień 1
Godz. 4.00- zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd na lotnisko Berlin Brandenburg. Odprawa paszportowa i bagażowa. Przelot do Sankt Petersburga z międzylądowaniem w Rydze /wylot godz .9.00 w Rydze o godz.11.35, 14.05 wylot i przylot do Sankt Petersburga na godz. 15.05.
Po odprawie panoramiczna wycieczka autokarowa po centrum miasta z polskojęzycznym przewodnikiem. Trwa ok. 3 godzin i pozwala lepiej zorientować się w miejskiej przestrzeni. Wycieczka obejmuje najważniejsze historyczne zabytki centrum miasta: Newski Prospekt, „Strzałka” Wasiliewskiej Wyspy, Gmach Dwunastu Kolegiów, plac Dekabrystów, pomnik Piotra I („Miedziany Jeździec”), sobór św. Izaaka, plac Pałacowy, Pałac Zimowy, Marsowe Pole, Michajłowski Zamek, Smolny Sobór, krążownik Aurora i inne. Po drodze przewidziane postoje na zdjęcia.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.
Dzień 2
śniadanie, spotkanie z przewodnikiem-zaczniemy od zwiedzania Cmentarza Piskariowskiego ,to tam pochowano bohaterskich obrońców miasta Leningrad.
Przejazd do najważniejszego miejsca na historycznej mapie Petersburga, czyli Twierdzy Pietropawłowskiej.
Założenie miasta na Newie datuje się od rozpoczęcia budowy twierdzy w 1703 r. Jej zadaniem była obrona ujścia Newy i zdobytych w trakcie Wojny Północnej ziem. W obrębie murów twierdzy Piotropawłowskiej mieści się kilka muzeów i szczególnie interesujących zabytków architektury: sobór św. Piotra i Pawła z charakterystyczną, złotą iglicą (miejsce pochówku dworu Romanowych i pomnik sławy rosyjskiego oręża), czy Trubecki Bastion, który od czasu panowania Aleksandra II był głównym aresztem śledczym carskiej Rosji. Prawosławny sobór pw. śś. Piotra i Pawła na terenie Twierdzy Piotropawłowskiej, jest jednocześnie grobowcem rosyjskich imperatorów i pomnikiem architektury piotrowskiego baroku..
Następnie przejazd na zwiedzanie soboru św. Izaaka. To druga, co do wielkości prawosławna świątynia Rosji. Mierzący ponad sto metrów wysokości kolos powstawał ponad 40 lat i był dziełem życia francuskiego architekta Augusta Montferranda.
Powrót do hotelu, Obiado-kolacja. Nocleg.
Dzień 3
Śniadanie.
spotkanie z przewodnikiem, wyjazd na wycieczkę autobusem.
Dziś w programie;
Zwiedzanie Ermitażu - przygotujcie się na spotkanie z wielką sztuką, zgromadzoną w Ermitażu – jednym z najsławniejszych muzeów świata! Muzealne zbiory odzwierciedlają głównie rozwój sztuki zachodniej Europy od najdawniejszych wieków, choć nie brakuje w nim i zbiorów azjatyckich i znalezisk archeologicznych. Ermitaż może się poszczycić kolekcją ponad 3 milionów dzieł sztuki i „pomników” światowej kultury, w tym jedną z największych na świecie kolekcji włoskiego renesansu. Są tu dzieła Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela, Tycjana, bogate kolekcje flamandzkie i niderlandzkie (Rembrandt, Rubens), francuskie, hiszpańskie i nie tylko. Muzeum powstało z inicjatywy carycy Katarzyny II w 1764 r., a od 1922 r. wszystkie gmachy kompleksu połączono w jedno z największych na świecie muzeów sztuki. Do kompleksu gmachów Ermitażu należą: Pałac Zimowy, Mały, Stary i Nowy Ermitaż oraz Ermitażowy Teatr. Centralnym punktem jest Pałac Zimowy – samo serce dawnego rosyjskiego imperium, miejsce urzędowania i zimowa rezydencja kilku pokoleń rosyjskich carów i ich rodzin. To również scena dramatycznych wydarzeń rewolucji październikowej - to tu zostali aresztowani ministrowie Rządu Tymczasowego.
-zwiedzanie Soboru Zmartwychwstania Pańskiego „ Spas na Krwi”
Sobór wzniesiono w latach 1883-1907 w miejscu, gdzie 1 marca 1881 r. w wyniku zamachu został śmiertelnie ranny car Aleksander II. Jest to swego rodzaju pomnik ku pamięci cara, jego ściany zdobią kamienne tablice, na których opisano najważniejsze, liberalne reformy Aleksandra II. Sobór jest największym pomnikiem sztuki rosyjskiej mozaiki.We wnętrzu świątyni mozaika w całości pokrywa ściany, kolumny i sklepienia!
- Spacer po Ogrodzie Letnim - prace nad Letnim Ogrodem rozpoczęły się w 1704 r. z inicjatywy Piotra I – car osobiście brał udział w projektowaniu założenia. Do ogrodu można było się dostać tylko na osobiste zaproszenie cara. Dla ogółu został otwarty w latach 50-ych XVIII w. przez carycę Elżbietę – córkę Piotra I. Odwiedzać ogród można było tylko w czasie nieobecności władczyni w Petersburgu, a wszystkich odwiedzających obowiązywał wytworny strój. Park został zrealizowany w regularnym stylu z symetrycznym rozplanowaniem alejek. W Ogrodzie wyeksponowano marmurowe rzeźby zakupione w Europie dla nowej stolicy, zasadzono rzadkie gatunki kwiatów i drzew, wybudowano fontanny. Tutaj toczyło się dworskie życie Petersburga, organizowano bale i zabawy dla rodzin związanych z dworem.
Powrót do hotelu na obiadokolację.Czas wolny.Nocleg.


Dzień 4
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, podstawienie autobusu, wyjazd na całodniową wycieczkę .

Dziś w programie:
*Puszkin (Carskie Sioło) - Ekateriński Pałac z Bursztynową Komnatą.

Carskosielski zespół pałacowo-parkowy jest wspaniałym pomnikiem światowej architektury i parkowo-ogrodowej sztuki XVIII-XX w. W Carskim Siole zgromadzono najlepsze przykłady architektury baroku i klasycyzmu. Na terytorium parków o powierzchni ponad 300 hektarów, rozmieszczono ponad sto pomników architektury – to wielkie pałace i intymne pawilony, mosty i marmurowe statuy, a także egzotyczne budowle w różnych stylach.
Ekateriński Pałac to centralny punkt całego kompleksu. Gmach w stylu barokowym zachwyca swoim ogromem, przestrzenną dynamiką i zdobieniami. Ogromne wrażenie zrobią m.in. sala balowa, „Złota Amfilada”, reprezentacyjne pokoje, a wśród nich sławna na całym świecie „Bursztynowa Komnata”. Zrabowana i zaginiona w czasie II WŚ, pieczołowicie odtwarzana przez kolejne kilkadziesiąt lat, dziś znów zachwyca kolejne pokolenia.
Przejazd do Peterhofu
*Peterhof – zwiedzanie Dolnego Parku z kompleksem fontann .
Zespół pałacowo- parkowy Peterhofu /założony przez Piotra I /był reprezentacyjną carską rezydencją nad brzegiem morza. Wzorowany na francuskim Wersalu „Dwór Piotra” to zarówno misterna architektoniczna ozdoba, jak i pomnik sławy, symbolizujący zdobycie przez Imperium Rosyjskie dostępu do Bałtyku. Nad całym kompleksem góruje barokowy Wielki Pałac zbudowany zgodnie z sugestiami carycy Elżbiety (córki Piotra I) jako jej reprezentacyjna rezydencja. Kompleks Peterhofu znany jest przede wszystkim znany jako „Królestwo fontann”, o czym przekonacie się spacerując po Dolnym Parku. Wielka Kaskada to główna ozdoba Peterhofu. Ta największa kaskada na świecie (ponad 60 fontann, 250 statui i reliefów) została uruchomiona w 1721 r. Największą fontannę Kaskady, Samsona, uruchomiono w 1735 r. Wyrzuca wodę na wysokość 21 metrów!
Powrót do Sankt Petersburga
Obiadokolacja w restauracji.
*Wycieczka po najpiękniejszych stacjach czerwonej linii metra
Powrót do hotelu metrem.
Czas wolny.
Podstawienie autokaru.
*Nocny rejs statkiem „Zwodzone mosty Petersburga.”
Nocna wycieczka po Newie to niezwykła możliwość, aby poznać miasto od strony wody, zrelaksować się i podziwiać pięknie podświetlone gmachy na nabrzeżach. Petersburg zajmuje pierwsze miejsce w ilości rzek i kanałów w Rosji, szczyci się również jedną z największych ilości mostów na świecie. Wiele mostów Sankt-Petersburga to nie tylko jego symbole, ale i ważne pomniki architektury upiększające miasto. Biorąc udział w wodnej wycieczce, przekonacie się sami o prawdziwości tych słów. Niezapomnianą atrakcją nocnego rejsu jest również możliwość podziwiania zwodzonych mostów na Newie – najpiękniejszy z nich -Most Pałacowy otwiera się pod akompaniament muzyki i gry światła!
Powrót do hotelu ok 2.30.Nocleg.
Dzień 5
Śniadanie.
Godz .13.00- wykwaterowanie z hotelu, czas na ostatnie zakupy, ew. gorący posiłek. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu o godz.16.05 – przylot do Rygi godz.17.20.Od godz.18.10 wylot do Berlina, przylot na godz. 18.45. Po odprawie przejazd autokarem do Szczecina na ok. godz. 21.30. Zakończenie wycieczki.
Termin :15.06-19.06.2022
Cena: 4490 zł/os
Świadczenia zawarte w cenie:
*przejazd komfortowym autokarem Szczecin –Berlin-Szczecin ,
*przelot samolotem rejsowym linii Air Baltic na trasie Berlin-Ryga-Sankt Petersburg- Ryga -Berlin, w cenie bagaż główny /do 23 kg/ i bagaż podręczny.
*zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu*** w Sankt Petersburgu –blisko centrum, pok.2 osobowe z łazienkami i tv i lodówkami- klasa biznes,
*wyżywienie : 4 śniadania bufetowe, 3 obiadokolacje bufetowe,jedna obiadokolacja serwowana w restauracji na mieście,
*opieka licencjonowanego pilota,
*komfortowy autokar na miejscu na czas realizacji programu i transfery lotnisko-hotel-lotnisko,
*usługa przewodnika z jęz. polskim wg. programu,
* wszelkie bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wraz z opłatami rezerwacyjnymi oraz nocny rejs /zwodzone mosty/,
*ubezpieczenie NNW i KL, BP oraz opłata na TFG,TFP
Nie zawarte w cenie: wydatki własne, ew. napiwki, fakultatywne wejścia- balet, opera/ w zależności od repertuaru/ repertuar dostępny na ok.2 miesiące przed wylotem.
Uwagi : na tą chwilę brak informacji na temat wymagań covidowych. Wiza turystyczna ,elektroniczna bezpłatna/ stan na dzień sporządzenia oferty/. Paszport ważny min.6 m-cy po powrocie.