Biuro Obsługi Turystyki


PODRÓŻE MARZEŃ –BIAŁE NOCE W SANKT PETERSBURGU

Sankt Petersburg- Wenecja Północy, jedno z najpiękniejszych miast Europy. Dzięki wspaniałym zabytkom i światowej sławy muzeom uważany jest za kulturalną stolicę Rosji. Odnowione kolorowe budynki szerokie ulice i wspaniałe pałace najpiękniej prezentują się podczas słynnych białych nocy. W programie najważniejsze zabytki miasta i słynny Ermitaż. Wycieczki do Peterhofu i Carskiego Sioła - dawnych siedzib carskich.

Ramowy program:

Dzień 1

Godz. 5.30- zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd na lotnisko Berlin Schoenefeld, odprawa paszportowa i bagażowa.Wylot o godz.10.45, przylot do Sankt Petersburga na godz. 14.00.Po odprawie spotkanie z przewodnikiem i 3 godzinna panoramiczna wycieczka autokarowa-zapoznanie z miastem/m.in.obejrzymy sobór Smolny, Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogród Letni/.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.Obiadokolacja.Czas wolny nocleg.

Dzień 2

śniadanie, spotkanie z przewodnikiem-zaczniemy od zwiedzania Cmentarza Piskariowskiego ,to tam pochowano bohaterskich obrońców miasta Leningrad.

Następnie zapraszam na zwiedzanie Ermitażu – jednego z najsłynniejszych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła m.in.Rembrandta, Tycjana, Picassa, Moneta, Michała Anioła, van Gogha i wielu innych. Przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej-Twierdzy Pietropawłowskiej kryjącej grobowce carów. Ufortyfikowana wyspa stanowiła niegdyś zalążek miasta. Zwiedzimy tu m.in. sobór św. Piotra i Pawła mieszczący panteon dynastii Romanowów oraz więzienie Trubeckiego Bastionu.

Powrót do hotelu, Obiakolacja nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego Carskiego sioła, letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie pięknego Pałacu Katarzyny, budowanie którego rozpoczęto jeszcze za czasów Piotra I. Zobaczą Państwo wnętrza Pałacu, w tym słynną Komnatę Bursztynową, odtworzoną z okazji 300-lecia Petersburga. Oprócz zwiedzania pałacu pospacerują Państwo po parku rezydencji. Następnie przejazd do Peterhofu, który z pewnością można nazwać najpiękniejszą letnią rezydencją carską. Piotr I, natchniony widokami Wersalu zbudował swój „mały Wersal” pod Petersburgiem – Park Dolny o powierzchni ponad 102 hektarów, położony nad Zatoką Fińską, zdobią przepiękne fontanny, kaskady, rzeźby, pałacyki. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny.Obiadokolacja. Nocna wycieczka- rejs statkiem „Zwodzone mosty Petersburga” wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynna panorama otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga.Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie,cd. zwiedzania miasta-Plac św. Izaaka, sobór św. Izaaka, Plac Senacki z Miedzianym Jeźdźcem,wnętrza soboru Spad na Krwi- z przepięknymi mozaikami,Newski Prospekt – reprezentacyjna ulica miasta, przy której znajduje się pomnik Katarzyny II, ekskluzywne delikatesy rodziny Jelisiejów. Spacer po Ogrodzie Letnim. Czas wolny. Wycieczka po stacjach metra. Powrót metrem do hotelu. Obiadokolacja.Nocleg.

Wieczorem – fakultatywnie: balet, opera lub wieczór folklorystyczny/ informacja na min.2 miesiące przed wylotem/.

Dzień 5

Śniadanie. Godz .12.00- wykwaterowanie z hotelu, czas na ostatnie zakupy, ew. gorący posiłek. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu o godz.16.00 – przylot od Berlina na godz.17.20. Przejazd autokarem do Szczecina na ok.godz. 20.00. Zakończenie wycieczki.

Termin : 30.06-04.07.2021

Cena: jeszcze ustalana

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem Szczecin –Berlin-Szczecin ,

*przelot samolotem rejsowym Berlin-Sankt Petersburg-Berlin,w cenie bagaż główny /23 kg/ i bagaż podręczny /max.10 kg/, posiłek na pokładzie

*zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu*** w Sankt Petersburgu –blisko centrum, pok.2 osobowe z łazienkami i tv i lodówkami- klasa biznes,

*wyżywienie : 4 śniadania bufetowe, 4 obiadokolacje bufetowe,

*opieka licencjonowanego pilota,

*komfortowy autokar na miejscu na czas realizacji programu i transfery lotnisko-hotel-lotnisko,

*usługa przewodnika z jęz. polskim/3.5 dnia/,

* wszelkie bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wraz z opłatami rezerwacyjnymi oraz nocny rejs /zwodzone mosty/,

*ubezpieczenie NNWi KL, BP oraz opłata na TFG,

Nie zawarte w cenie: wydatki własne, ew.napiwki,fakultatywne wejścia- balet, opera/ w zależności od repertuaru

Wiza elektroniczna bezpłatna! Paszport ważny min.6 m-cy po powrocie.