Biuro Obsługi Turystyki

ANDALUZYJSKIE TOP

MALAGA-GIBRALTAR-KADYKS-SEVILLA-KORDOBA-GRANADA (brak wolnych miejsc)

Zapraszam na wycieczkę, w czasie której poznamy niezwykłą Andaluzję z jej skarbami z kategorii„musisz to zobaczyć”.

Andaluzja to kraina królów i sułtanów ,to z niej pochodzą wszystkie najważniejsze symbole Hiszpanii: fiesta, sjesta, tapas,flamenco, walki byków i manana. Historia tego regionu pozostawiła wspaniałe zabytki architektury arabskiej i chrześcijańskiej, które zobaczymy w trakcie naszej wycieczki.

Ramowy program :

Dzień 1

Godz.4.00-zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd na lotnisko do Berlina –odprawa bagażowo-paszportowa.

Przelot do Malagi- przylot o godz. 11.30.Spotkanie z miejscowym przewodnikiem :ruiny twierdzy Alcazaba, zamek Gibralfaro, katedra, dom rodzinny Pablo Picasso ,spacer po starówce. Chwila czasu wolnego. Możliwość degustacji tutejszych win.

Następnie przejazd do Nerji, jednej z najpiękniejszych miejscowości na Costa del Sol. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na spacer na punkt widokowy „Balkon Europy”. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie. Dziś odwiedzimy brytyjską enklawę, czyli Gibraltar. Ale zanim to nastąpi , czeka nas przejazd malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża. Przyjazd na Gibraltar, wjazd na Skałę Gibraltarską- makaki, grota San Miguel, widoki na Afrykę. Następnie czas wolny w miasteczku.

Kolejno udamy się do „srebrnej filiżaneczki” jak o Kadyksie zwykło się mówić. Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Chwila czasu wolnego. Przejazd do hotelu w ok.Sevilli, zakwaterowanie , obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do centrum Sevilli- spotkanie z przewodnikiem, zaczynamy od Parku Marii Luizy z przepięknym Plaza de Espana- wizytówką miasta. Następnie spacer najstarszą dzielnicą Santa Cruz - ogromna gotycka katedra i mauretańska dzwonnica La Giralda a także niezwykły Alkazar .Kolejno udamy się na zwiedzanie Plaza de Toros de la Maestranza (czyli najwspanialszej w Hiszpanii areny do walki z bykami), spacer promenadą Cristobal Colon do posągu Carmen, Torre del Oro .

Następnie przejazd do kolejnej perły Andaluzji. Mowa oczywiście o Kordobie. Spacer po Starówce, zwiedzanie wspaniałej Katedry –Meczetu.

Przyjazd do hotelu w Nerji. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, przejazd do Granady -proponuję spacer po krętych uliczkach centrum miasta: Alcaiceria (arabski bazar), gotycka katedra z królewska kaplicą. Następnie zobaczycie Państwo piękne budowle Maurów: Alhambrę - rezydencję arabskich władców Granady, arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła i dekoracji oraz Generalife, letnią rezydencję dynastii Nasrydów. Kolejno zapraszamy na krótką wizytę w urokliwej dzielnicy Albaicin gdzie znajduje się punkt widokowy przy kościele św. Mikołaja z piękną panoramą Alhambry na tle gór Sierra Nevada. Powrót do Nerji. Obiadokolacja,fakultatywny wieczór flamenco, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie ,wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Maladze, wylot o godz. 11.30,przylot do Berlina godz.15.30.Transfer autokarowy do Szczecina. Zakończenie wycieczki ok.godz. 18.00-18.30.

Termin: 6-10.11.2022

Cena :2590 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie:

*transfer komfortowym autokarem na trasie Szczecin -Berlin-Szczecin

*przelot samolotem na trasie Berlin-Malaga-Berlin iSevilla –Berlin/wszelkie opłaty lotniskowe +mały bagaż podręczny w cenie/wsuwany pod fotel wymiary 45x 36x20/.

Cena za duży bagaż podręczny -wymiary -56x 45x 25to ok.70 euro,

*komfortowy, klimatyzowany autokar na trasie objazdu,

*4 noclegi w hotelach *** pok.2 os. z klimatyzacją, łazienkami iwc,

Hotel bazowy Hotel Nerja Club&Spa ***https://www.nerjaclub.com/en/

Dopłata do pok.1 os- 100 euro.

*wyżywienie -4 śniadania , 4 obiadokolacje +woda i wino.

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie KL,NNW,BP

*składka na TFG,

Nie ujęto w cenie :

Opłaty za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,wjazdu na Skałę Gibraltarską oraz obowiązkowych przewodników, taks miejscowych ,składki na TFP, systemu tour guide – koszt ok.200 euro.

Fakultatywnie –pokaz flamenco ok.25 euro.

Pilot rozlicza się z grupą w ostatnim dniu wycieczki.

Uwaga !

Program ma charakter ramowy, możliwe zmiana kolejności/ale nie zakresu/ zwiedzania