Biuro Obsługi Turystyki

WEEKEND NAD WARMIŃSKIM JEZIOREM NIEOPODAL STOLICY WARMII

ZWIEDZANIE -RELAKS-INTEGRACJA (wyjazd potwierdzony)

Czy też tak macie, że szybkie tempo życia sprawia, że ostatnio brakuje Wam czasu, by się spotkać, poplotkować, napić się dobrego wina, wspólnie odpocząć i zrelaksować się? Jeżeli to czujecie ,to zapraszam na absolutnie wyjątkowy wyjazd o charakterze turystyczno- integracyjnym. Tym razem naszym celem będzie malownicza, ciekawa historycznie i gościnna Warmia. Jestem przekonana, że właśnie tego typu wyprawy potrzebujesz!

Ramowy program:

Dzień 1 – 14.03.-czwartek

Godz.15.00- zbiórka i wyjazd ze Szczecina, trasa Szczecin-Stargard-Wałcz-Olsztyn, na trasie przerwa na gorący posiłek ,przyjazd do hotelu ok. godz. 22.30-23.00. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2- 15.03 -piątek

Śniadanie, wyjazd na poznawanie Warmii ale i na super relaks w termach. Naszym celem jest oczywiście Lidzbark Warmiński, miasto Kopernika, Krasickiego a teraz nowoczesne uzdrowisko. Zanim dojedziemy do Lidzbarka odwiedzimy maleńkie Krosno ,w którym zobaczymy barokowe Sanktuarium NMP wzorowane na założeniu w św.Lipce. Kolejno przejazd wśród fortyfikacji tzw. Trójkąta Lidzbarskiego do Lidzbarka Warmińskiego.

Na początek zwiedzimy najważniejszy zabytek jakim jest zamek biskupi ,a po spacerze po starówce udamy się na relaks w Warmińskich Termach.

Oprócz Strefy Wodnej z basenem zewnętrznym ciekawą ofertę ma Strefa Saun z grotą solna oraz bogatą w inhalacyjne dobrodziejstwa tężnię solankową. Dla miłośników gorących klimatów do dyspozycji sauny i łaźnie parowe. Furorę robi bar w strefie Saun.

Jakby wrażeń było mało istnieje także możliwość zrelaksowania się w przy grze w kręgle.

Ok. godz.17.30 -18.00– powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dla tych ,którym będzie mało atrakcji wodnych – w hotelu możliwość skorzystania z miejscowej infrastruktury tj. do dyspozycji : basen, jacuzzi, sauna sucha, sauny mokre, sauna na podczerwień i siłownia/ do godz. 21.00/.

Wieczorem możliwość organizacji imprezy przy muzyce -udostępniona sala do godz.23.00.

Dzień 3 – 16.03 – sobota

Śniadanie. Dzisiejszy dzień poświęcimy na zwiedzanie i oczywiście relaks.

A zaczynamy od przejazdu do Olsztynka- to tutaj znajduje się jeden z najciekawszych i największych skansenów etnograficznych w Polsce/80 obiektów i 77 ha plus zwierzęta hodowlane. Położony w niezwykle malowniczym miejscu oczaruje każdego. Ciekawostką jest fakt, że akcja filmu J.Machulskiego „Kołysanka” toczy się właśnie w tym miejscu. Zwiedzać będziemy z miejscowym przewodnikiem.

Wracamy do Olsztyna- zapraszam na spacer z lokalnym przewodnikiem po Starym Mieście/odrestaurowanym po zniszczeniach wojennych /Rynek z Ratuszem ,Wysoka Brama, Zamek -aktualnie Muzeum z bardzo ciekawymi wystawami, Ławeczka Kopernika, Kościół Garnizonowy, Katedra/.Czas wolny.

Powrót do hotelu . Możliwość skorzystania z miejscowej infrastruktury Alternatywą może być spacer nad jeziorem.

Obiadokolacja. Czas do dyspozycji grupy/ tańce także możliwe- do 23.00/.Nocleg.

Dzień 4 – 17.03- niedziela

Śniadanie, godz.10.00 – wykwaterowanie. Zanim opuścimy warmińskie klimaty pojedziemy jeszcze do bardzo słynnego miejsca, jakim jest Gietrzwałd. Zwiedzimy Sanktuarium w Bazylice Narodzenia NMP. świątynia związana jest z objawieniami Maryi, które miały tu miejsce w 1877 roku. Objawienia zdarzały się od 27 czerwca do 16 września, na przykościelnym klonie. Zostały one uznane przez Watykan. Bardzo ciekawe są także deskale autorstwa Arkadiusza Andrejkowa realizowane w ramach projektu „Cichy Memoriał”. Ostatnim miejscem będzie Warnijski Chalupsie, czyli Izba Regionalna pełna pamiątek ,które opisane zostały nie tylko po polsku, można tu poznać gwarę warmińską.

Po zwiedzaniu możliwość gorącego posiłku w kultowej Karczmie Warmińskiej i czas na powrót. Przyjazd do Szczecina ok. godz. 21.30.

Termin: 14-17.03.2024

Cena : 1200 zł /os

Świadczenia zawarte w cenie:

*transport komfortowym autokarem,

*zakwaterowanie – 3 noclegi w przyjemnym hotelu ** ze strefą spa do dyspozycji /basen, sauny, siłownia/ położonym nad jeziorem Ukiel.

Pokoje 2-3 osobowe z łazienkami i tv, możliwe także 1 os. za dopłatą /180 zł-3 doby/, pokoje po remoncie,

*wyżywienie: 3 śniadania bufetowe,2 obiadokolacje serwowane, gorące 2 danie na trasie pierwszego dnia,

*opieka licencjonowanego pilota,

*sprzęt tour guide dla Państwa wygody przy zwiedzaniu,

*ubezpieczenie NNW, opłaty TFG i TFP/ urzędowe, obligatoryjne/

Nie zawarte w cenie : usługi przewodnickie oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i na Termy, maksymalny pakiet ok. 280 zł/ w tym ponad 140 zł/termy pakiet woda i sauna, możliwość skorzystania z wersji 3 godz. ca 90 zł/.Wydatki własne.