Biuro Obsługi Turystyki

NIDERLANDY W WIOSENNEJ ODSŁONIE!

HEILIG LANDSTICHTING -S HERTOGENBOSH- MAASVLAKTE -ROTTERDAM- DELFT-HAGA-SCHEVENINGEN-KEUKENHOF-AMSTERDAM-VOLENDAM-DE HAAR (ostatnie miejsca)

Wiosna to czas odkrywania nowych miejsc i zbierania niezapomnianych wspomnień. Jeśli szukasz destynacji, która w pełni oddaje urok tej magicznej pory roku, nie musisz szukać daleko – Niderlandy są idealnym miejscem, które wiosną rozkwita jak żadne inne. Zapraszam do wspólnej podróży.

Ramowy program :

Dzień 1 – czwartek

Godz. 4.30 –zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd przez Niemcy do Niderlandów. Zaczynamy pobyt od miejscowości Heilig Landstichting, gdzie obejrzymy Cenakel Kerk, zbudowany z inspiracji pielgrzymek na Bliski Wschód, będący absolutnym dziełem sztuki.

Następnie pojedziemy do uchodzącego za jedno z najładniejszych holenderskich miast- S Hertogenbosh .Miasto to stolica Brabancji Północnej zachowało w dużej mierze swoją starą zabudowę/ponad 500 obiektów chronionych jako zabytki/. Należą do niej : przepiękna, monumentalna gotycka katedra św. Jana, zespół murów i fortyfikacji, trójkątny rynek ze średniowieczną studnią ,ratusz z XVII w, czy też najstarszy murowany dom w Niderlandach.

Po spacerze wąskimi ,krętymi uliczkami z dawnymi domami kupców czas na największą atrakcję. Jest nią rzecz jasna rejs łódką po malowniczych kanałach Binnendieze. Niezwykłym elementem tego rejsu jest fakt, że będziemy płynąć pod domami. Chwila czasu wolnego – na szybki posiłek. Następnie przejazd do hotelu w Bergen op Zoom, zakwaterowanie /ok.godz.20.30/ ,czas nocleg.

Dzień 2 - piątek

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zaczynamy od przejazdu do najnowocześniejszego portu w Europie ,jakim jest Maasvlakte. Maasvlakte 2 pokazuje nie tylko najnowocześniejsze terminale kontenerowe i największe statki pełnomorskie na świecie, ale także najnowsze inwestycje offshore. Odwiedzimy multimedialne centrum informacyjne Future Land oraz popłyniemy w rejs statkiem, aby zobaczyć z bliska Port Przyszłości.

Kolejno przejazd do Rotterdamu, miasta, które podniosło się po zniszczeniach wojennych i jest wiodącym przykładem wykorzystania pomysłów odważnych architektów.

Będziemy mogli je podziwiać wjeżdżając na Euromaszt , z wysokości 185 m. rozciąga się tu piękny widok na miasto i port. Następnie udamy się do do urokliwego Delft-miasta zabytków , fajansu i Jana Vermeera. Imponujący Rynek z Ratuszem i Nowym Kościołem zrobi kolosalne wrażenie. Nieuwe Kerk słynie z barokowego mauzoleum Wilhelma Orańskiego. Wnętrze świątyni zachwyca swoją monumentalnością, co doceniało wielu niderlandzkich malarzy wybierając je jako temat swych prac.

Nowy Kościół pełnił również funkcję mauzoleum holenderskiej rodziny królewskiej i większość jej członków została w nim pochowana .

Chwila na pamiątki, kawę itp.

Ale to nie koniec wrażeń na dziś -zapraszam jeszcze do odwiedzenia Hagi - królewskiego miasta pokoju i sprawiedliwości. Spacer po mieście, przejście pod Binnenhof - siedzibę dwuizbowego parlamentu z gotycką Riddezaal, Oude Stadhuis, Grote Kerk zwany też kościołem św. Jakuba. Zerkniemy także na słynny Pałac Pokoju.Pojedziemy jeszcze do Scheveningen- nowoczesny kurort plażowy z deptakiem nad Morzem Północnym- tu czas wolny na posiłek. Ok. godz. 20.00 przyjazd do hotelu w pobliżu Amsterdamu, zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 3- sobota

Śniadanie.

A przed nami najbardziej oczekiwane punkty programu.

Rzecz jasna mowa o najpiękniejszym wiosennym ogrodzie świata-Keukenhof. Sam Keukenfof to 32 hektary cudownie zagospodarowanej powierzchni z blisko 7 milionami nasadzeń roślin cebulkowych /żonkile, hiacynty, tulipany/jest unikatowym przykładem kunsztu holenderskich ogrodników. Ilość i różnorodność kwitnących tu roślin naprawdę zapiera dech w piersiach. Ogrody oraz wystawy w pawilonach są źródłem inspiracji dla miłośników roślin, są też rajem dla fotografów i dla wszystkich ,którzy chcą przeżyć wiosnę w jej najpiękniejszych barwach.

Czas ,który przewidziałam na pobyt to ok.3.5 godzin. Następnie pojedziemy do Amsterdamu . Na początek rejs statkiem po kanałach –stary i nowy Amsterdam pokazany od strony wody. Kolejno spacer z przewodnikiem/ w turach -ograniczenia lokalne/,w trakcie którego zobaczymy Plac Dam z Pałacem Królewskim i Monumentem, dzielnicę Czerwonych Latarni, dzielnicę Chińską. Czas wolny na pływającym targu kwiatowym.

A na koniec zapraszam do mega klimatycznego małego miasteczka jakim jest Volendam. przejazd do turystycznej perełki na naszej trasie jakim jest rybackie miasteczko Volendam.

Przejście promenadą z typowymi dla tej części Holandii zabudowaniami , odwiedziny sklepików, punktów, w których można zrobić sobie zdjęcie w tradycyjnym stroju zadowoli wszystkich.

Natomiast doskonała oferta gastronomiczna/ zwłaszcza rybna/dopełni wrażeń.

Powrót do hotelu. Czas wolny nocleg.

Dzień 4- niedziela

Śniadanie, wykwaterowanie .Zanim udamy się do Polski zapraszam do odwiedzenia zamku De Haar/ nieopodal Utrechtu/. Jest to największy a jednocześnie nowoczesny i luksusowy zamek w centrum kraju. Z fosą, wieżyczkami i imponującym parkiem oraz magiczną, bajkową atmosferą.

Zwiedzanie tego miejsca to prawdziwa przyjemność.

I czas na powrót, przejazd przez Niderlandy, Niemcy. Na trasie przerwa na gorący posiłek.

Planowany powrót do Szczecina na ok. godz. 23-23.30.

Termin: 11-14.04.2024

Cena :1995 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie:

*transport komfortowym autokarem/klimatyzacja, uchylne i rozsuwane siedzenia, dvd ,wc ,barek/, opłaty drogowe i parkingowe, opłata za wjazd do Amsterdamu , obsługa - 2 kierowców,

* 3 noclegi w hotelach ***: 1 w hotelu w Bergen op Zoom, dwa w hotelu w pobliżu/20 km Amsterdamu/, pokoje 2 osobowe z łazienkami i tv ,

*wyżywienie- 3 śniadania w formie bogatego bufetu,

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL, obowiązkowe składki na TFG i TFP

Nie zawarte w cenie: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, rejsy, oraz usługa przewodnicka ,taksy miejskie, system tour -guide-całkowity koszt ok.145 euro.