Biuro Obsługi Turystyki

„Tam, gdzie las odbija się w wodzie są najpiękniejsze miejsca do odkrycia”

Wyprawa do serbołużyckiego Spreewaldu Vetschau-Lubbenau-Lehde

Zapraszam po raz kolejny do Spreewaldu- miejsca absolutnie wyjątkowego na mapie Brandenburgii .

Bogactwo przyrody, system unikalnych naturalnych kanałów tworzących swoisty labirynt, kultura i tradycje ludowe, lokalne przysmaki nie mają sobie równych.

To właśnie w Spreewaldzie masz okazję na oderwanie się od codziennej rutyny i na przeżycie błogiego relaksu na łonie natury.

Ramowy program:

Godz. 7.30 -zbiórka i wyjazd ze Szczecina. Przejazd do Vetschau/Vetosov ok.godz. 10.30/.Vetschaujest w szczególny sposób ukształtowane przez kulturę wendyjską i niemiecką w Spreewaldzie. Od średniowiecza mówiono tu dwoma językami, kultywowano różne tradycje i dzięki temu możemy zobaczyć kościelny bliźniak- unikatową budowlę – 2 kościoły/ niemiecki i wendyjski/ połączone zakrystią.

Kolejne atrakcje jakie na nas czekają to oczywiście park i pałac otoczony fosą oraz Centrum Bociana Białego NABU.Bocian biały to charakterystyczny ptak dla Spreewaldu ,a w centrum informacyjnym możemy podglądać i podsłuchiwać co się dzieje w gnieździe, dowiedzieć się wszystkiego na temat tego gatunku ale i na temat fauny i flory w regionie/dioramy, plansze w budynku/.Centrum to także prezentacje wszelkich form ochrony przyrody w domowych ogrodach .Warto tu zajrzeć!

Następniepojedziemy do Lubbenau, skąd wypłyniemy w relaksujący rejs płaskodenną łodzią, aby podziwiać piękno przyrody i klimat Spreewaldu.

W trakcie 3 godzinnej wyprawy przewidziana jest godzinna przerwa w wiosce Lehde -proponuję odwiedzić skansen „Muzej pod gołem njebjom”Zrekonstruowane na terenie skansenu cztery historyczne zagrody fantastycznie oddają klimat spreewaldzkiej wsi i pozwalają na poznanie życia dawnych mieszkańców.

Poprzerwie wracamy łódką do Lubbenau oddając się podziwianiem widoków.

Meldujemy się w porcie w Lubbenau -czas na spacer.

Pójdziemyna spacer do pałacowego parku/Oranżeria, Pałac, d. Kancelaria,d. Powozownia/i wysłuchamy opowieści o rodzie zu Lynar. Następnie udamy się do centrum Lubbenau/Kościół św. Mikołaja, Fontanna Legend, Ratusz ,zabytkowe kamieniczki/.

A po spacerze czas do Państwa dyspozycji – zakupy na ogórkowym jarmarku, delektowanie się pysznymi lodami lub posiłek -bogata sieć gastronomiczna ma wiele do zaoferowania.

Ok. godz. 17.45 wyjazd w kierunku Szczecina. Zakończenie wycieczki

Ok. godz. 20.45.

Termin : 3.05.2024

Cena : 230 zł/os /dorosła

160 zł/dziecko do lat 15

Świadczenia zawarte w cenie:

*transport komfortowym busem lub autokarem,

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL,

Nie zawarte w cenie :

Bilety wstępów- należy posiadać ok.25 euro, wydatki własne.