Biuro Obsługi Turystyki

SAKSONIA- TAK PIĘKNIE, TAK BLISKO

MIŚNIA- CUD NA ŁABĄ I PAŁAC MORITZBURG (wyjazd potwierdzony)

Jeżeli interesuję Cię historia, architektura i sztuka, a wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody to ta wycieczka spełni wszelkie oczekiwania.

Ramowy program wyjazdu :

Godz.6.00 –zbiórka i wyjazd ze Szczecina. Ok. godz. 10.00 przyjazd do Miśni ,kolebki współczesnej Saksonii. Spotkanie z nią zaczniemy od wjazdu panoramiczną windą na wzgórze górujące nad miastem .

Następnie zapraszam na zwiedzanie wnętrz Zamku Albrechtsburg- aktualnie z możliwością nowej trasy z tabletami przenoszącymi nas w dawne czasy – w jęz. polskim! Kolejno czas na rewelacyjne panoramy z punktów widokowych. Warto zajrzeć do katedry- piękny wirydarz i typowa gotycka architektura. Następnie zejdziemy na starówkę ,piękne klimatyczne kamieniczki i rynek , czas wolny – możliwość pobuszowania po sklepikach z pamiątkami ,posiedzenia przy kawie czy też lokalnym piwie. W dalszej części pobytu w Miśni czeka nas wizyta w Manufakturze Porcelany, gdzie zapoznamy się z historią i zasadami produkcji słynnej porcelany, nie zabraknie odwiedzin w rewelacyjnym Muzeum Porcelany z fantastycznymi zbiorami.

Kolejno przejazd do Moritzburga –zwiedzanie najpiękniejszego pałacu Saksonii otoczonego wodą. Porcelana i myślistwo, barokowa wystawa przeniesie nas do największych pasji króla.Histopad w języku poskim ułatwi zwiedzanie.Spacer po parku dostarczy kolejnych wrażeń ,nie zabraknie też chwili czasu wolnego.

Ok.godz.17.30 wyjazd w kierunku Szczecina, planowany przyjazd i zakończenie wycieczki godz. 21.45

Termin: 20.07.2024/sobota/

Cena : 250 zł /os/dorosła

180 zł/dziecko do lat 15

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd komfortowym busem lub autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc ,
  • opiekę licencjonowanego pilota wycieczek-przewodnika
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • podatek vat marża

Dodatkowo płatne bilety wstępu – należy posiadać ok.36 euro/ zamek Albrechtsburg, Manufaktura i Muzeum Miśnia, winda, Zamek Moritzburg/, wydatki własne.