Biuro Obsługi Turystyki

RUGIJSKIE IMPRESJE

JASMUND -SASSNITZ-BINZ- ZIRKOW-PUTBUS

Zapraszam Państwa na wyprawę na Rugię, która pozwoli na spokojne obejrzenie cudów przyrodniczych, architektonicznych i nacieszenie się atmosferą białych kurortów.
Będzie też chwila na relaks w truskawkowej wiosce.

Ramowy program:

Godz. 6.30- zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd na Rugię nowym imponującym mostem z fantastycznymi widokami na Stralsund.

Jedziemy do miejsca, które jest niemal obowiązkowe na wyspie.

Jest nim oczywiście najpiękniejsza i najwyższa skała kredowa o nazwie Królewskie Krzesło. Miejsce absolutnie magiczne, frajdą będzie spacer po nowej platformie widokowej.

Wrażeń dostarczy także wizyta w Centrum Koenigsstuhl – z wystawą multimedialną /audio po polsku/oraz projekcją filmu na temat unikatowego lasu bukowego. Las ten został objęty ochroną UNESCO i znajduje się na terenie najmniejszego Parku Narodowego Niemiec- Parku Jasmund.

Na Królewskie Krzesło zerkniemy jeszcze z innej perspektywy podążając malowniczą ścieżką w lesie na skraj klifu. To punkty widokowe na tzw.Victoriasicht. Przepiękne miejsca.

Następnie pojedziemy do Sassnitz, gdzie wysiądziemy przy porcie rybackim, aby spróbować tutejszego przysmaku, jakim są słynne fischbrotchen. Chwila czasu wolnego. Dla tych ,co nie przepadają za rybami znajdzie się także coś dobrego.

Skoro jesteśmy na Rugii to czas na kolejny topowe miejsce, chętnie odwiedzane i fotografowane.

Oczywiście mowa o kurocie Binz z elegancką promenadą z białymi willamiz fantazyjnymi dekorami ,molo i rzecz jasna pysznymi lodami rokitnikowymi.

Kolejno przejazd do Karl Erlebnis Dorf Zirkow -to truskawkowa wioska tematyczna z atrakcjami dla dzieci, marketem, wystawami i super strefą gastro. A na koniec zafundujemy sobie wizytę w białym mieście zwanym także miastem róż- bo tak nazywane jest Putbus. Spacer po parku i objazd miasta i czas do domu.

Planowany przyjazd do Szczecina ok. godz. 20.00-20.30

Termin : 01.05.2024

Cena:225 zł/os/dorosła

155 zł /dziecko do lat 14

Świadczenia zawarte w cenie:

*transport komfortowym busem lub autokarem ,

*opieka doświadczonego licencjonowanego pilota ze znajomością trasy,

*ubezpieczenie NNWi KL,

Nie zawarte w cenie :wydatki własne, bilet wstępu do Centrum Koenigstuhl- 12 euro dorosły, dzieci 6-14 lat – 6 euro, dzieci do lat 6- bezpłatnie,