Biuro Obsługi Turystyki

MEGA WEEKEND W HARZU, BAŚNIOWE MIASTECZKA-KLIMATYCZNE JARMARKI -CUDO PRZYRODY

GOSLAR-WERNIGERODE-JASKINIA BAUMANNA-QUEDLINBURG (brak wolnych miejsc)

Zapraszam na wyjątkowy wyjazd, który pozwoli odetchnąć od dnia codziennego, zanurzyć się w średniowiecznej atmosferze bajkowych miast i poczuć w pełni świąteczną atmosferę.

Ramowy program:

Dzień 1/piątek/

Godz. 15.00 – zbiórka i wyjazd ze Szczecina. Przyjazd do Harzu ,zakwaterowanie w górach, w hotelu położonym nieopodal Goslar. Czas do dyspozycji Gościna miejscu – bar /sala kominkowa/, ,kawiarnia ,dyskoteka. Nocleg.

Dzień 2 /sobota/

Śniadanie w formie bogatego bufetu.

Godz .9.45 -zbiórka i przejazd do Goslar.

Goslar, zwany Królową Harzu ,już od XIII w. stanowiło rezydencję dla niemieckich monarchów. Miasto szczyci się piękną kolekcją domów szachulcowych i ciekawych zabytków. Spacer z polskojęzyczną przewodniczką kolorowymi uliczkami i malowniczymi zaułkami to prawdziwa przyjemność. Znajdziemy tu wiele imponujących i pięknych budowli, które często ozdobione są intrygującymi rzeźbami. Starówka zachwyca architektoniczną spójnością, której ważnym elementem jest oczywiście mur pruski. Największe wrażenie robi romańskie Pallatium Królewskie, wielokrotnie przebudowywane .Zwiedzimy jego wnętrza ,dodatkowo będziemy mogli zwiedzić piękny familijny dom rodziny Siemensów i poznać historię tego zasłużonego rodu. .

Pospacerze z przewodniczką - czas na pobyt naJarmarkach Bożonarodzeniowych -jakże innychniż u nas.

Ok. godz. 17.30 -18.00- powrót do hotelu. Obiadokolacja wformule jesz i pijesz ile chcesz/bufet do godz. 20.30/,Czas wolny.

Dzień 3 /niedziela/

Śniadanie.,godz.9.00-wykwaterowanie i przejazd do Wewrnigerode, spacer po przepięknie udekorowanym mieście uliczkami z wielobarwnymi szachulcowymi domami w kierunku rynku z fontanną i szachulcowym rzecz jasna ratuszem. Chwila czasu wolnego.

Następnie przejazd do pobliskiego Rubeland, gdzie zwiedzać będziemy najstarszą w Niemczechjaskinię pokazową. To jaskinia Baumanna,w którejznajdują się liczne formacje stalaktytowe w tym niezwykłe filigranowe kryształki kalcytu oraz szkielet niedźwiedzia jaskiniowego .Po tego wyjątkowego miejscaprzejazddo Quedlinburga.

To prawie 1100 letnie miasto z ponad 1300 domów szachulcowych robi kolosalne wrażenie. Nie ma innego miejsca, w którym można przeżyć Adwent w bardziej autentyczny i klimatyczny sposób. Historyczne wewnętrzne dziedzińce, które dla zwiedzających byłyby normalniezamknięte , otworzyły swoje drzwi i zapraszają na świąteczne uczty lub zakupy. Całe miasto jest przepięknie udekorowane i oświetlone. Zapach grzanego wina i muzyka przenikają każdy zakątek starego miasta i nadają mu niepowtarzalny klimat.

Główny jarmark rozłożył się na rynku obok imponującego ratusza w otoczeniu kolorowych kamieniczek. Czas do dyspozycji uczestników

Ok. godz .17.00- wyjazd w kierunku Szczecina, przyjazd ok. godz .22.30.

Termin : 15-17.12.2023

Cena : 895 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

*transport komfortowym autokarem/2 kierowców, opłaty drogowe, parkingi/

*2 noclegi w hotelu *** w ok. Goslar, pokoje 2 osobowe z łazienkami i tv ,możliwe pok.1 osobowe za dopłatą

*wyżywienie- 2 śniadanie w formie bogatego bufetu, 1obiadokolacja w formule „jesz i pijesz ,ile chcesz”,

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL, opłaty na TFPiTFG.

Nie zawarte w cenie : opłaty programowe /wstępy, usługa przewodnika – max.30euro/, system tour guide- 16 zł.