Biuro Obsługi Turystyki

BRANDENBURSKIE ATRAKCJE- NIEDERFINOW-GROSS SCHONEBECK-WILDPARK-ANGERMUNDE

Zapraszam na wycieczkę do Brandenburgii-odwiedzimy ciekawą perełkę architektoniczną , przeżyjemy dreszczyk emocji na podnośni statków i będziemy obcować z dzikimi zwierzętami. Cóż lepszego na spędzenie wolnego, wiosennego dnia!?

Ramowy program:

Godz. 8.30 zbiórka i wyjazd ze Szczecina.

Przejazd do do Niederfinow. Mamy w tej miejscowości absolutnie ciekawe konstrukcje techniczne, które zrobią kolosalne wrażenie na wszystkich.

Stara Podnośnia statków w Niederfinow to ogromna stalowa konstrukcja o wysokości 52 m. Różnica pomiędzy dolnym i górnym odcinkiem kanału Odra-Hawela wynosi aż 36m. i właśnie tę wysokość pokonują statki w olbrzymiej "wannie" wypełnionej wodą, która jest podnoszona i opuszczana za pomocą czterech potężnych mechanizmów zębatkowych. Nowa podnośnia oddana do użytku w 2023 to już całkowicie nowoczesna architektura użytkowa. Jak funkcjonuje przekonamy się w trakcie rejsu stateczkiem wycieczkowym.

Po rejsie -chwila czasu wolnego na kawę itp. Następnie odwiedzimy zameczek myśliwski w Groß Schönebeck. Zorganizowana przez tutejsze muzeum wystawa zatytułowana "Polowania i władza" prezentuje Schorfheide jako region, w którym przy okazji, a może raczej pod przykrywką zbiorowych polowań podejmowano wiele kluczowych decyzji dla tej części Europy. Od czasów Fryderyka Wilhelma I po komunistycznych dygnitarzy - cztery wieki polowań na dzikie zwierzęta z politycznym kontekstem w tle.

Nie zabraknie także wizyty w Parku Dzikich Zwierząt w Gross Schonebeck.

To właśnie tutaj będziemy mieli okazję obserwować z bliska zwierzęta w ich naturalnym środowisku poznacie rysie, wilki, żubry, łosie ,daniele , jelenie , konie Przewalskiego i wiele innych .Tu także przerwa na gorący posiłek ,także możliwość upieczenia własnej kiełbaski na ognisku.

A na koniec wycieczki zapraszam do Angermunde-spacer promenadą pełną rzeźb nad jeziorem ,zwiedzanie starówki, chwila na kawę.

Zakończenie wycieczkiok.godz.19.00-19.30.

Termin : 4 maja 2024

Cena : 160 z/os. dorosła

110 zł/dziecko do lat 15

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem lub busem,

*opieka licencjonowanego pilota-przewodnika,

*ubezpieczenie NNW i KL,

Nie zawarte w cenie : bilety wstępów : należy posiadać ok.26 euro,