Biuro Obsługi Turystyki

BERLIN I ŚWIĘTO KWITNĄCEJ WIŚNI (wycieczka potwierdzona)

Berlin i Japonia -absolutnie dwa różne światy, ale Berlin jako miasto zieleni może się pochwalić wyjątkowym projektem. Tym projektem była zbiórka pieniędzy zainicjowana przez japońska stację TV-Asahiw celu nasadzeń wiśni japońskich w Niemczech ,tym sposobem od 1990r. duża część sadzonek trafiła do Berlina i co roku wiosną możemy cieszyć się ich widokiem.

W Japonii kwiaty wiśni zwane „Sakura” są niepowtarzalnym symbolem nadejścia wiosny. Mają wnosić spokój i ciszę do ludzkich serc.

Dziś zapraszam Państwa na wiosenną wyprawę do miejsc ,gdzie będziemy mogli nie tylko podziwiać piękno przyrody ,ale i przy okazji otrzemy się o kulturę i sztukę Japonii, Korei, Chin.

Ramowy program :

Godz. 7.45- zbiórka i wyjazd ze Szczecina. Przejazd do Berlina-dzielnica Marzahn. Zaczynamy od zwiedzania magicznego miejsca jakim są Ogrody Świata- Garten der Welt. Możemytu zwiedzić jedenaścieogrodówtematycznych m.in. chiński, japoński, orientalny, koreański, balijski, angielski, włoski, labirynt, ogród bylinowy oraz chrześcijański ,dziewięć prezentacji koncepcji ogrodowych z całego świata, ogród wodny, Wyjątkowe doznania gwarantowane.

Dodatkową atrakcją jest labirynt oraz kolejka kabinowa z możliwościąprzystanku na panoramę Berlina z platformy widokowej. Czas wolny na piknikuz okazji święta kwitnącej wiśni.

Następnie udamy się do kolejnego pięknego miejsca, jakim jest Britzer Garten, czeka tu nas ogród bylin, ogród czarownic, geologiczny.

Ale największą uwagę skupi zapewne najpiękniejsza wystawa tulipanów w Berlinie. Na 10 stacjach podziwiać można prawdziwy spektakl barw, kształtów i zapachów.

Po tych wrażeniach pojedziemy zobaczyć najbardziej spektakularne miejsce ,gdzie kwitną japońskie wiśnie. To aleja wiśniowa w dzielnicy Teltow. Spacer dostarczy kolejnych wrażeń.

A na koniec proponuję udać się do a jak „Sakury „ na super obiad.

To restauracja japońska o charakterze – płacisz raz – jesz ile chcesz.

Bogaty bufet z sushi, sałatkami ,surówkami, daniami mięsnymi, zupami, lodami ,ciastami- każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Następnie przejazd panoramiczny przez miasto z postojem przy Bramie Brandenburskiej ,kwartale rządowym.

Ok.godz.17.30 -wyjazd w kierunku Szczecina, planowany przyjazd ok. godz. 19.30.

Termin : 14.04.2024/niedziela/

Cena : 170 zł/os/dorosła

130 zł/dziecko do lat 15

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym busem lub autokarem/w zależności od ilości zgłoszeń/,

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL.

Nie zawarte w cenie : bilety wstępu do zwiedzanych obiektów/13euro/dorosły, dziecko 8 euro/, wydatków własnych ,obiad – koszt 16 euro.